עיצוב מטבח לבן – עשה ואל תעשה

אחד הטרנדים החמים בעולם עיצוב הבית הוא ללא ספק עיצוב מטבחים לבנים. מטבח לבן תורם לאווירה יוקרתית ומרשימה, לתחושת מרחב ונוחות, למראה נקי ואלגנטי ולהרגשה נעימה וייחודית. עם זאת, יש החוששים ממטבח מעוצב בגוון לבן, מאחר שיש לדאוג לתחזוקה שוטפת לשמירה על סדר וניקיון וכל כתם בולט לעין. לכן, כאשר מתכננים מטבח לבן, חשוב לבחור מראש קו עיצובי מנחה ויש שלל עיצובים מהם ניתן לבחור, לרבות סגנון כפרי או מודרני. מטבח בגוון לבן תורם רבות לעיצוב הבית אך יש להתאימו לשאר עיצוב חללי הדירה, לרבות הסלון אליו המטבח נפתח, וכמו כן יש ליצור ניגודיות כדי להעניק אווירה חמה יותר וחשוב לבחור משטחי עבודה עמידים בפני שריטות או כתמים כמו משטחי קוורץ.

בחירת מטבח לבן

אם החלטתם על עיצוב מטבח הבית בגוון לבן עליכם להסתובב בין אולמות התצוגה וחשוב לקבל ייעוץ מקצועי. ניתן לתכנן עיצוב מטבחים לבנים עם מעצב מוכשר או לקבל עזרה בחנות המתמחה במטבחים איכותיים לבנים. כדאי לדעת כי מטבח לבן תורם לתחושת מרחב ולכן נחשב לפתרון מושלם למטבחים קטנים. לאחר שמחליטים על סגנון המטבח (מודרני, כפרי, קלאסי, הייטק וכו’)  קל יותר למצוא מטבח שמתאים לכם מבחינת שימוש, מראה, תחזוקה ומחיר.

מטבח לבן

תחזוקה של מטבח לבן

חשוב לזכור כי מטבחים לבנים דורשים תחזוקה גבוהה יותר ממטבח בגוון כהה או צבעוני מכיוון שכל לכלוך, כתם או שריטה בולטים. מאחר והמטבח נחשב ללב הבית ובו נפגשים בני המשפחה להכין אוכל, לשתות קפה, לנהל שיחה וכיום גם נהוג לארח במטבח תוך כדי בישול, הרי אין כמו מטבח לבן לאווירה נעימה ומרגיעה. כדי לשמור על המראה המרהיב של המטבח הלבן יש להקפיד על סדר וניקיון. לכן, מומלץ להתקין במטבח החדש משטח קוורץ לבן או בגוון אחר, משטחי קוורץ הינם אחידים ודחוסים ולכן עמידים בפני שריטות, כתמים ונזקים אחרים והם כמעט ואינם דורשים תחזוקה.

טיפים לעיצוב מטבח לבן

כאמור, עיצוב מטבחים לבנים נחשב לטרנד פופולארי אך עליכם לזכור כי יש לשבור את הדומיננטיות של המטבח הלבן עם חיפוי קיר צבעוני, פרזולים מיוחדים, פרקט, צבע וכדומה. מטבח לבן עלול להעניק מראה קר, מנוכר ואווירה של בית חולים ללא שבירת הגוון הלבן עם אלמנטים צבעוניים וגוונים מנוגדים. כמו כן, חשוב לאפשר כניסת אור טבעי וכדאי להתקין גופי תאורה מעוצבים בצבעים מנוגדים המוסיפים יופי וחום. בנוסף, ניתן להוסיף ניגודיות עם עץ טבעי בעל מרקמים שונים בגוון בהיר או כהה, וכך משיגים מראה חם וטבעי יותר במטבח.

לקבלת ייעוץ מקצועי לצורכי עיצוב מותאם אישית של מטבח לבן – צרו קשר טלפוני או דרך האתר.