עיצוב מטבחים – למה לשים לב?

בשנים האחרונות חלה עלייה חדה בביקוש למטבחים שאינם נולדו ב- “פס ייצור” אלא לכאלה ייחודיים ומותאמים אישית לבעליהם. מטבחים מעוצבים לא רק נראים טוב יותר אלא גם עונים על הצרכים של בעלי הבית, בהתאם למאפייני העבודה במטבח שלהם. בבחירת מטבח מעוצב חשוב מאוד לשים לב למספר דגשים מרכזיים ואנו כאן על מנת להציג בפניכם את העיקריים שבהם.

ארגונומיה

המטבח מהווה תחנת עבודה בבית, להכנת המזון, לאחסון כלי ההגשה וההכנה וכמקום לשבת ולאכול בו יחד עם כל בני הבית. היחוד של מטבחים מעוצבים הוא שהושם דגש מיוחד על ארגונומיה, כך שתהליכי הכנת המזון ואחסון הכלים יהיו נוחים ביותר ומותאמים אישית לעבודה. מיקום הכיריים ביחס למקרר, המקום הפנוי בארון הסירים (שייכנסו כולם!), אופציה להוספת מתקן לייבוש כלים, מיקום התנור ביחס לשיש וכו’. מטבח מעוצב נועד לספק מקום לעבודה יעילה במטבח, כמובן ע”פ צרכי העבודה של בעליהם.

המראה שווה אלף מילים

מטבחים מעוצבים הם כאלה אשר לא יוצרו בפס ייצור של מטבחים, כך שאתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי הם ייחודיים במראה וכי צורת חיתוך העץ, הגימורים, התאורה והמימדים – כולם נעשו על פי בחירה אישית שלכם. מראה המטבח טומן בחובו את העיצוב והצבעים של ארונות המטבח והשיש שתבחרו, סידור התאורה, בחירת קרמיקה למטבח בצבעים תואמים, עיצוב הרצפה (עם פרקט עמיד במים!), כיור חרסינה או נירוסטה למראה מתכתי ועוד. באמצעות המטבח ניתן להקנות לבית מראה כפרי (שימוש בעץ) או מודרני (בעיקר בשימוש בצבעים חלקים ומעובים). חשוב מאוד לשים לב שהעיצוב של המטבח על שלל מרכיביו אכן תואם את אופי דיירי הבית ובמיוחד את הסלון אשר מחובר אליו בצורה ישירה או עקיפה בחלל הבית.

בטיחות מעל לכל

אחד הדברים החשובים ביותר בבחירת מטבח מעוצב הוא נושא הבטיחות, במיוחד כאשר בבית יש ילדים, או שמתארחים ילדים. השיקולים הבאים חייבים לעלות לדיון בתכנון המטבח :

  • מיקום השקעים והסתרת שקעים נמוכים.
  • גובה גומחת תנור הבישול.
  • מיקום מיועד לקומקום החשמלי או למתקן המים.
  • מיקום הזוויות הישרות של השיש, ביחס לדרכי המעבר העיקריות (ילדים נוטים להיחבל מפינות השיש).
  • מיקום צפוי לברז הגז.

מטבחים מעוצבים צריכים להיות יפים, מתאימים מבחינה עיצובית לבעליהם, ארגונומים ובטיחותיים. תיהנו מהמטבח המעוצב החדש שלכם!