עיצוב מטבח יוקרתי

לאור העלייה ברמת החיים, התגברות המודעות לעיצוב פנים והתפתחות תרבות האירוח, רבים מקרב האנשים שמשקיעים בשיפוץ או ברכישת מטבח חדש בוחרים במטבחים מרשימים יוקרתיים. אם בעבר היה המטבח חלל פונקציונאלי, קטן ונסתר בחלקו האחורי של הבית, הרי שכיום שטחו גדל, עבר לחזית הבית ונפתח כלפי חללים אחרים. כפועל יוצא מכך, המטבח הפך לחלל מרכזי וחשוב הדורש עיצוב יוקרתי ומתקדם בהתאמה לשאר חללי הבית המודרני.

מה מאפיין מטבח יוקרתי

ראשית, יש להבין כי מטבח יוקרתי הינו שם כולל לקשת רחבה של סוגי וסגנונות מטבחים, החל במטבח בסגנון כפרי, דרך מטבח בסגנון וינטאג’ ועד למטבח תעשייתי ומודרני. יחד עם זאת, קיימים מספר מאפיינים הנדרשים לצורך הגדרתו של מטבח כיוקרתי, עליהם נמנים איכות חומרי הגלם, איכות הגימור, טיב עיצוב המטבח, פתרונות חכמים ומתקדמים, וכמובן  גם המחיר יוקרתי.

איכות חומרי הגלם

מטבח יוקרתי אינו יכול להיות עשוי מחומרי גלם באיכות ירודה, אלא נדרש להכיל חומרים איכותיים ומשובחים כדוגמת עץ מלא, שיש משובח, קרמיקה איכותית, אלומיניום או זכוכית משוריינת. יחד עם זאת, קיימים גם חומרי גלם סינטטיים כמו עץ מעובד או פלסטיק, המגיעים בגרסאות איכותיות שמתבטאות בחוזק, עמידות ואסטטיקה של החומרים.

איכות הגימור

עיצוב מטבח יוקרתי מציב סטנדרטים גבוהים של איכות עבודה וגימור. מטבח המכריז על עצמו כיוקרתי אינו יכול לסבול מגרות רופפות, אריחים עקומים, צבע או ציפוי מתקלף, או אזורים מתים בלתי מנוצלים במטבח. במטבח יוקרתי כל פרט קטן מתוכנן, נבנה ומונח בגימור מושלם ובמקומו המדויק, בדרך ליצירת מערך שלם והרמוני ללא חריגות אשר ישמור על סטנדרטים גבוהים במשך שנים רבות.

עיצוב מוקפד ומרשים

מטבח יוקרתי מאופיין גם בעיצוב מוקפד ומרשים. לדוגמא, ניתן לפנות לנגר שהינו בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אשר בונה מטבחים מחומרי גלם משובחים ובגימור מצוין. ועדיין, מטבח זה לא ייחשב ליוקרתי אם הוא יעוצב באופן  הרמוני ומרשים. במרבית המקרים, למען מטרה זו יש להיעזר במעצבי פנים שיידעו כיצד לנצל באופן מלא את החלל הנתון, להדגיש אזורים מסוימים ולטשטש אחרים, עדיף לטשטש. ולשלב חומרים ועבודות שונות ליצירה אחת מוקפדת, מרשימה וייחודית.

מטבח מתקדם וחכם

קריטריון נוסף ולא פחות חשוב שמאפיין מטבחי יוקרה בימינו, הינו פתרונות חכמים ומתקדמים המיועדים לצרכים שונים. פתרונות אלו עשויים להיות אבזור טכנולוגי מתקדם, או פתרון קטן ומבריק ביעילותו ויופיו, ויתבטאו באפשרויות אחסון המנצלות את החלל באופן מקסימאלי ומשתלבות בו היטב. מדובר למשל במכשירים מתקדמים כמו ברזי כיור המופעלים אוטומטית בעת השימוש, בקולטי אדים יעילים המשלבים גם אלמנטים של תאורה, ובעוד שורה ארוכה של אפשרויות ניצול נכונות של טכנולוגיות, חומרי גלם וחלל נתון.

מטבחי יוקרה עולים יותר

מטבחי יוקרה כשמם כן הם – מוצרים איכותיים שעולים הרבה כסף. מי שמתיימר להציע לכם מטבח יוקרה בזול מתכוון למעשה למטבח בעל חזות יוקרתית בלבד, אשר פגמים יופיעו בו עד מהרה ולאורך השנים. זאת בעוד שמטבח יוקרתי אמיתי הינו מוצר איכותי, המהווה השקעה כדאית ששומרת על חזותה המרשימה ועל ערכה גם בטווח הארוך.