עיצוב ושיפוץ מטבח כחלק מתהליך שיפוץ הבית

המטבח שלכם מיושן, מתפרק ולא פראקטי? חולמים לעצבו מחדש? אם כך, כדאי שתדעו כי במרבית המקרים עיצוב מחודש של מטבח מומלץ כחלק מעבודות שיפוץ כלליות בבית, וזאת עקב המורכבות התכנונית והביצועית. עיצובו ובנייתו של מטבח חדש כוללים בין היתר החלפת ריצוף, הוספת או הורדת קירות, שינוי נקודות מים, גז וחשמל, וכן עבודות נגרות, פרזול ובנייה מקצועיות. למעשה, במקרים רבים המטבח הינו החלל המסובך ביותר לשיפוץ בבית, לכן מומלץ להיעזר בחברה רצינית ומקצועית המתמחה בענף, כדוגמת דקור המספקת חבילה שלמה ומלאה ללקוחותיה.

עיצוב ושיפוץ מטבח – סוף מעשה במחשבה תחילה

אם עיצובו של חדר השינה אינו מוצא חן בעיניכם, תוכלו בקלות יחסית לשנותו על ידי הזזת מספר רהיטים וחפצים. ואולם, פעולות אלו אינן אפשריות בעיצוב מטבחים מודרניים בהם מרבית הרכיבים אינם ניתנים להזזה ולשינוי, מאחר והמטבח מורכב מפרטים גדולים, מקובעים וכבדים המסונכרנים עם מערכות שונות ותלויים בהן. לכן, לפני תחילת העבודות במטבח חשוב להשקיע מחשבה בהגדרת המטרות, השימושים והחזות הרצויים. זכרו כי תכנון המטבח אמור להוביל לא רק לעיצוב על פי טעמכם, אלא גם להיותו פראקטי, נוח ושימושי.

אנשי מקצוע הנדרשים לבנייה ושיפוץ המטבח

בניית ושיפוץ מטבחים הינן מלאכות מורכבות מאוד, ואיכותן ורמת גימורן תלויות רבות במיומנותם אנשי המקצוע ושל המפקחים עליהם. חשוב לדעת כי עיצוב מטבחים בעת שיפוץ בתים כרוך בעבודה משולבת של מספר אנשי מקצוע, ביניהם אדריכל, אינסטלאטור, רצף, צבעי, חשמלאי בנאי ונגר. במרבית המקרים מומלץ לעבוד עם אדריכל עצמאי המנהל את כל עבודות שיפוץ הבית ואת עבודתם של אנשי המקצוע, או עם אדריכל או מעצב של חברת המטבחים המספק מומחים מטעמו או מנחה את צוותי העובדים במקום.

תכנון נכון ויעיל של חלל המטבח

עיקר עבודתו של אדריכל או מעצב המטבח היא לנצל באופן מיטבי את החלל הנתון בהתאם לגודלו ומבנהו, ובהתאם לצרכי בעלי הבית והרגליהם. לכן, תכנון נכון לוקח בחשבון את כל הפרמטרים הכלולים ונדרשים במטבח כגון משטח עבודה, פינת ישיבה, קולט אדים ופתחי אוורור, כיורים, ארונות ופתרונות אחסון, מקרר, תנור אפייה וכיריים. כל זאת על מנת להפוך את המטבח לחדר נוח, שימושי ויעיל.

עיצוב מטבחים

מעבר לסוגיה הפראקטית, עיצוב מטבח בעת שיפוץ בית דורש גם חשיבה ותפיסה עיצובית מוגדרת, וחשוב לדעת כי השוק המקומי מציע בימינו שלל סוגים וסגנונות של מטבחים. החל במטבח כפרי ועד למטבח אולטרא מודרני. מטבחים אלו מיוצרים מחומרי גלם שונים ומגיעים במבחר צבעים וטכנולוגיות, כך שכל אחד יכול למצוא את הסגנון המתאים לטעמו האישי. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר בהשקעה גבוהה של עשרות אלפי שקלים, יש לעשות ככל האפשר על מנת להימנע מרכישת והתקנת מטבח שמתחיל להתפרק אחרי חודשיים. לכן, חשוב לרכוש את המטבחים מחברה ידועה ואמינה המציעה מוצרים איכותיים ומתקדמים, ומספקת אחריות מלאה עליהם.