עיצוב מטבח מודרני

עיצוב המטבחים המודרניים לוקח בחשבון לא רק את הפונקציונאליות שלו לשימוש הייחודי שלנו, אלא גם מציע חידושים מעניינים ברמת העיצוב והמראה הסופי שמתקבל. עיצוב מודרני מאפשר להכניס למטבח גם אביזרים וכלים שמיועדים לשמירה על איכות הסביבה ומסייעים בהפיכת הבית לירוק יותר, אם זה מבחינת צריכת המים או מבחינת מחזור האשפה. מה שחשוב להבין לפני שניגשים לבחירת סגנון העיצוב המודרני למטבח החדש שלכם, הוא שלא מדובר בהכרח על עיצוב עתידני שכולו מנירוסטה, וקיים גם עיצוב מודרני שהוא צבעוני ומשלב חומרי גלם שונים ליצירת חיפויים מקוריים. לפניכם כמה גישות עיקריות בתחום עיצוב המטבחים המודרניים.

 עיצוב מינימליסטי

 כל עיצוב מטבח מתחיל קודם כל מחשיבה על הפונקציונאליות שלו והתאמתו לשטח שמיועד למטבח. מטבחים מודרניים בסגנון מינימליסטי מאפשרים ליצור מראה חיצוני אחיד אודות לפתרונות הפרזול החדישים שמאפשרים להסתיר את כל תכולת המטבח מאחורי הארונות, מה שיוצר מראה נקי ומסודר. שילוב של גוף תאורה מנירוסטה או בחירה בחיפוי יצירתי של חלק מהארונות יעניק טאצ’ אישי למטבח המודרני שהדגש בו הוא על המינימליסטיות שאינה חושפת את תכולת המטבח לעיניי כל. מאפיין נוסף בעיצוב בסגנון זה הוא שכל מכשירי החשמל של המטבח ממוקמים במטבח מודרני בתוך נישות מיוחדות המוסתרות מאחורי דלתות. אפשרות אחרת שתשרת את הסגנון הנ”ל היא בחירת מוצרי חשמל מאותה הסדרה שמגיעים במראה אחיד. מראה שיתאים לסגנון מטבח מודרני מינימליסטי הוא הסגנון שמספק חיפוי נירוסטה שאינו משאיר תביעות של אצבעות.

 עיצוב בלבן

 לעומת עיצוב מטבח רומנטי בסגנון פרובנס שעל מנת להשיגו נהוג לשלב בין צבע לבן לחיפויי עץ בגימור חום, מטבחים מודרניים שבהם הצבע השולט הוא לבן לא יכילו שום אלמנט של עץ. מטבחים מודרניים לבנים מעניקים הרגשה של מרווחות כי הצבע הלבן מגדיל ויזואלית את חלל המטבח. יצירת אפקט עיצוב במטבחים מסוג זה נעשה על ידי שילוב בין חיפויים שונים כמו מבריק מאט מחוספס או גלי. גם שילוב אלמנטים מזכוכית חלבית משרת נהדר את המטבחים המודרניים הלבנים.

 עיצוב משולב

 אפשרות נוספת העומדת בפני מי שמעוניין לעצב מטבח ברוח מודרנית, היא אפשרות של שילוב בין אלמנטים מינימליסטיים לאלמנטים חמים השייכים לסגנון עיצוב כפרי. אפשרות נוספת היא לשלב במטבח שמעוצב בקווים מודרניים מכשירי חשמל צבעוניים שמעוצבים דווקא בסגנון רטרו. זה יוסיף צבע למטבח המודרני וגם ייחודיות לעיצוב החלל מבלי לפגוע במודרניות או בשכלול הטכנולוגי של המטבח. שילוב בין כמה סגנונות עיצוב שונים תמיד מאפשר להעניק את הטאצ’ הייחודי וכדאי לנצל את האפשרות הזו כדי ליצור את המטבח המושלם עבורכם שאינו עומד רק בתכתיבי האופנה בתחום העיצוב, אלא גם משרת אתכם ואת בני הבית בצורה הטובה ביותר. חשוב ביותר לא לשכוח מהנוחות והפונקציונאליות שצריכות לעמוד במרכז כל מלאכת עיצוב המטבח.