עיצוב מטבח עם דרישות כשרות – כל הטיפים

עיצוב דירה לכל צורך, השכרה, מכירה או מגורים, דורש הרבה מחשבה מראש. כיום נהוג לעצב דירות בעזרת מעצבי פנים, כדי לעשות את העבודה כמו שצריך, מראש. תכנון נכון ועיצוב חכם מונע הוצאות מיותרות בהמשך, ומאפשר מענה חכם על כמה שיותר צרכים, תוך שימוש נכון במרחב.

דרישות הכשרות הן חלק מהאלמנטים הנכנסים לעיצוב דירות רבות בישראל, וגם בחו”ל. דירות למכירה בירושלים, בני ברק ועוד מקומות רבים בארץ מעוצבות מראש לקהל הדתי, המסורתי והחרדי, והדרך הנכונה לעצב מטבח עוברת דרך כללים קפדניים.

מעצבים מטבח כשר? בבקשה:

  1. מרחב – משפחה דתית או חרדית היא לרוב גדולה יותר ממשפחה ממוצעת בישראל. לכן, חישוב המרחב המאפשר למשפחה כולה לשבת ולסעוד יחד חשוב שבעתיים. שימו לב שאתם מקפידים לייצר פינת אוכל נוחה ומרווחת, בהתאם לגודל המשפחה. באותה נשימה חשוב לזכור כי נוהג האירוח הוא נוהג נפוץ, ואולי אפשר להוסיף גם אותו לתכנון..
  2. משטחי עבודה – מטבח כשר אומר הפרדה בין חלב לבשר, ועדיף לעשות זאת עם שני משטחי עבודה מרוחקים. שימו לב שהכיריים, שהן לרוב בודדות, יהיו זמינות לשני המטבחים, החלבי והבשרי. אפשר לעשות זאת בעיצוב בו הכיריים עומדים באמצע, בין שני המשטחים..
  3. זכרו את הפרדת הכלים – מדובר בסכו”ם וכלי הגשת אוכל, וכאן נדרשת שוב הרבה הבנה של מרחב, שכן בעוד שהמשפחה הממוצעת גדולה יותר אצל הדתיים, גודל המטבח בדירות בישראל דומה למדי בכל המגזרים..
  4. מקרר – בחירה חכמה של מקרר והאזור בו הוא נמצא זה מהלך שדורש חשיבה. המקרר גדול במיוחד, ואחד הדברים שעוזרים הוא שהוא עומד מאחורי המשטחים, באמצע ביניהם, שכן כך ניתן לגשת אליו מכל אחד מאזורי המטבח בקלות. שימו לב שהמקרר מוכן שבת, שהאורות לא נדלקים מפתיחת הדלת, וכי אפשר לכבות אותם לפני השבת..

כיור, כיריים ותנור אפייה:

  1. כיורים – הכיורים השונים חשובים במיוחד, וקחו בחשבון שמשפחה דתית תבשל בסירים גדולים במיוחד, להאכיל את כולם, והכיור צריך להתאים בגודל לסיר, בנוחות, למילוי ושטיפה. ברז נשלף הוא כמעט עניין של חובה, וכמובן שהחומר הנבחר חייב להיות קל לניקוי. המיקום מאתגר – שימו לב במקרה של הפרדת כיורים מוחלטת לא לבזבז את החלל הנותר..
  2. כיריים – עדיף כאלו הקלים לניקוי, ללא חריצים, ועם מספיק מרחב בין המבערים בכדי לאפשר לסירים גדולים להתחמם במקביל. שקלו לקחת כיריים חשמליים שמוכנים כבר לשבת, או להוסיפן בעיצוב הראשוני מעבר לכירת הגז הקלאסית..
  3. תנור אפייה – שימו לב בעיקר לתאים שונים (לאלו המקפידים על הפרדה גם בתנור), ובבחירה העיצובית של תנור בילט-אין או נפרד. זכרו כי תנור מוגבה נוח יותר, אך עולה.