קולט אדים – אתם קולטים?

אחת המגמות המעניינות ביותר בתחום המטבחים הישראליים המודרניים היא החדירה של גישות שבעבר אפיינו רק את המטבח התעשייתי או המוסדי למטבחים הפרטיים. למעשה לא מדובר על הפתעה גדולה שכן התופעה בהחלט מוכרת גם מתחומים אחרים, הרי בעבר מערכת ה-ABS הייתה מותקנת רק במטוסים ובאופן הדרגתי הלכה וקטנה והיום בכל רכב מודרני ניתן למצוא אותה וגם מערכת הניווט הלוויינית (ה-GPS), החלה את דרכה ככלי צבאי בלבד והיום לכל ילדון יש את היכולת לנווט את דרכו בעולם גם מבלי להסתכל על הכוכבים. אז מדוע היא כל כך מעניינת בכל זאת? כנראה שהדבר נעוץ באינטנסיביות שלה. וכמו שמעידה הכותרת, הפעם עסקינן דווקא בקולט האדים של המטבח הביתי שעד לא מזמן נדיר מאוד היה למצוא מחוץ למטבחי המסעדות ובתי הקפה.

מה זה בדיוק קולט אדים ולמה הוא משמש?

קולט אדים הוא מתקן שתפקידו למנוע התפשטות של ריחות לא נעימים או חריפים מדי ברחבי הבית. על פניו אין באמת סיבה למנוע את התפשטות ריחות הבישול הנעימים מבני הבית, אבל כמו שאומר הכלל החשוב ביותר לחיים בריאים – כל דבר טוב במידה. במידה ותנסו לבשל בחלל לא מאוורר, תוך זמן קצר ניחוחות הבישול ישתלטו על הבית, יידבקו לריפוד ולא ניתן יהיה להיפטר מהם. מעבר לכך, ישנם לא מעט מאכלים שבמהלך הבישול מפיצים ריחות לא אטרקטיביים בלשון המעטה דוגמת הכרובית. ישנם סוגים שונים של קולטי אדים כשכל סוג מאופיין בסוג שונה של טכנולוגיה, אך בסופו של דבר תפקידם אחד הוא – לנידוף ריחות בישול ולמנוע את ההשתלטות שלהם על האוויר בבית.

היתרונות של קולט אדים

אחת הסיבות בעבר לא מדובר היה על מתקן נפוץ במיוחד בבתים פרטיים הייתה המראה של הקולטים הישנים. בעבר מדובר היה בגוף מתכתי מגושם מאוד ולא אטרקטיבי בעליל. לשמחתנו, הקולטים המודרניים הם גופים מעוצבים לעילא ולעילא וגם דיירים שאינם בשלנים גדולים, נוהגים להוסיף למטבח קולט אדים מודרני כדי להוסיף למטבח סטייל וחן. ישנם קולטים במגוון רחב של סגנונות כך שניתן בנקל להתאים את הקולט לכל סגנון עיצוב באשר הוא, מהכפרי ועד למודרני. בנוסף למראה האסתטי, הקולטים מאפשרים לכם לבשל ארוחה דשנה גם כאשר אין לכם חשק לפתוח את החלון בגלל מזג האוויר. אם יצא לכם פעם להכין למשל שוק טלה או תבשיל בשר ביום קיץ חורפי כשהמזגן פועל בעצמה והחלונות סגורים, אתם ודאי מודעים לכך שתוך פחות משעה השהות במטבח כבר אינה פשוטה כלל וכלל. את המטבח צריך לעזוב כדי לשאוף אוויר מדי פעם, את המשקפיים צריך לנגב מהאדים שהצטברו עליהם לעתים תכופות ואת הבגדים שלבשתם בזמן הבישול אין לכם יותר מדי ברירות אלא להשליך באופן מידי למכונת הכביסה. אם אתם מעוניינים לשים לכל זה קץ, זה הזמן להתעניין בקולט אדים מודרני לחוויית הבישול המושלמת.