ריצוף אבן למטבח שדרוג מראה בצורה טבעית

עיצוב הבית מושפע מגורמים רבים, ומלבד הפריטים השונים שאנו מציבים בחדריו השונים, גם החלקים הקבועים שבו יכולים להיות בעלי השפעה ניכרת על מראהו. הכוונה היא, כמובן, לקירות החיצוניים והפנימיים ולרצפות שעליהן עומד ביתנו, שמפאת גודלם הם בעלי השפעה עצומה על האופן בו הבית נראה, וכמובן – גם על התחושה שלנו בתוכו. החידוש האחרון בתחום הוא ריצוף אבן!

כשמעצבים את הבית, אם כן, חשוב לא רק לעשות זאת מבחינה אסתטית, אלא גם באופן שיגרום לנו להרגיש בנוח כשאנו נמצאים בו. לשם כך יש להקדיש לכל חדר את תשומת הלב המתאימה ולהקנות לו מראה שמתאים לאופיו ולאופי בני הבית. בכל הנוגע למטבח, אחד החדרים הפעילים ביותר בו אנו מתרוצצים מצד לצד, מבשלים, אופים ולעתים אף אוכלים, כדאי שנקדיש את מלוא תשומת ליבנו לעיצוב הרצפה שחווה לא מעט במהלך היום.

 

ריצוף אבן למטבח – שדרוג מראה בצורה טבעית

אחת הדרכים הפופולריות והאהובות ביותר לשדרג את מראה רצפת המטבח היא באמצעות הרכבה של ריצוף אבן טבעית שמקנה לה מראה מיוחד ונאה להפליא. ריצוף אבן למטבח יכול לשנות את מראה החדר הזה מן הקצה אל הקצה, כשהמראה הסופי תלוי במספר גורמים:

  1. מידת ליטוש האריחים – אריחי אבן הם חזקים במיוחד, ובזכות העובדה הזו אנשים רבים בוחרים בהם עבור רצפת המטבח שלהם. המראה של האריחים הללו מושפע ממידת הליטוש שלהם, כאשר ליטוש חלק מקנה להם מראה מודרני, ומעט עיבוד שומר על המראה הטבעי שלהם, שהוא כפרי במקורו. כך אתם יכולים לבחור במראה כפרי או מודרני למטבח על ידי בחירה של מידת הליטוש של האריחים השונים.
  2. גוון האריחים – גוונים בהירים ורכים משרים רוגע, ומקנים לכל חלל מראה כפרי וקלאסי במהותו. גוונים שחורים ואפורים, לעומת זאת, הם בעלי נופך מודרני, כך שגם גוון האריחים משפיע על מראה המטבח ועל סגנונו, ויש לכם היכולת לבחור את זה שאתם מעוניינים בו.
  3. ציפוי האריחים – יש שני סוגים של ציפוי: אחד הוא מט והשני הוא ציפוי מבריק. הציפוי המבריק פחות קלאסי מן המט, ולכן ניתן להשתמש גם בתכונה הזו כדי להקנות למטבח שלכם את המראה הרצוי.

ריצוף מטבחים באריחים מאבן טבעית הוא דרך נפלאה ופשוטה להקנות לחדר האהוב הזה מראה חדש ומרענן. אתם יכולים לבחור בקו מודרני או קלאסי בהתאם לרצון שלכם ולעיצוב של שאר ביתכם על ידי בחירה של האריחים המתאימים לכל מראה. כך המטבח שלכם יהיה חלל שתענוג לשהות בו בכל עת, בין שאתם מבשלים או רק באים לטעום.