ריצוף אפוקסי למטבח

את עיצוב המטבח יש לתכנן מראש ובקפידה כשמומלץ להיעזר במעצבי פנים ומומחים בתחום על מנת שייסעו בכך. המטבח הוא עולם ומלואו, אנו פוקדים אותו חדשות לבקרים ולכן הוא נחשב לאחד המקומות בבית בהם כדאי להשקיע, כך שישמש את בני הבית בצורה אופטימלית למשך שנים ארוכות.

אחד האלמנטים החשובים במטבח הוא הריצוף. טרנד פופולארי בתחום זה הוא ריצוף אפוקסי, ריצוף עמיד מאוד העושה שימוש בחומר האפוקסי המיוחד. בציפוי זה נעשה שימוש נרחב בתעשיות השונות, ביניהם: משרדים, אולמות, קניונים, חניונים, חנויות ובתי עסקים שונים. התכונות החיוביות הרבות של חומר האפוקסי הן אלה שהפכו אותו לכל פה פופולארי בתעשיות אלה.

בשנים האחרונות הוא נכנס יותר ויותר לשימוש בבתים פרטיים, כך שכיום ניתן להשיג מטבח עם ריצוף זה במחירים טובים. התכונות בגללן נעשה שימוש באפוקסי בקרב התעשיות השונות הן אלה שהופכות אותו גם כדאי למטבח הבית הפרטי שלנו. האלמנטים החשובים ביותר במטבח הן עיצוב יפה, בטיחות וסטריליות. ציפוי האפוקסי “תפור” לצרכים אלה, כך שמדובר בבחירה טובה מאוד לשם גימור רצפת המטבח שלכם ואף לאלמנטים נוספים אחרים במטבח, כגון: דלתות, ארונות, כסאות ועוד.

היתרונות של ריצוף אפוקסי למטבח

  1. עיצוב – אולי האלמנט החשוב ביותר במטבח הוא העיצוב שלו. ודאי שאלתם את עצמכם האם הריצוף בו משתמשים בתעשייה מתאים בכלל לעיצוב מודרני של מטבח פרטי? התשובה היא בהחלט כן!. ניתן לצפות את הרצפה עם צבעי אפוקסי שונים, כך שניתן להתאימו לכל משטח וסביבה. כמו כן, הצבע מבריק כך שהוא משווה לרצפה מראה נוצץ ומרהיב.
  2. בטיחות – פרמטר נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא בטיחות המטבח. למראות מראהו החלק, החומר מונע החלקה כך שניתן ליהנות מהיופי ללא חשש למעידות בזמן הפעילות במטבח.
  3. עמידות ותחזוקה – ציפוי האפוקסי עמיד במיוחד המונע שחיקה לטווח ארוך. בחומר נעשה שימוש בתעשיות כבדות, כך שלמטבח הוא מספק שכבת הגנה מושלמת. אין צורך בתחזוקה מיוחדת, הרצפה החזקה מונעת קורוזיה ופגעים שונים כך שמרגע שנעשה ריצוף אפוקסי אתם יכולים להיות בראש שקט מבחינה זו. יתרון נוסף קשור לגמישות החומר, ניתן להתאימו לכל סביבה ולא מזג אוויר שהוא. כלומר, החומר למעשה הוא תערובת של מספר חומרים ברמות שונות, כך שניתן להתאים את רמת העובי והפונקציונליות של הרצפה לאופי הרצפה וייעודה.
  4. ניקיון והגנת הסביבה – רצפת האפוקסי חלקה וללא כל מרווחים בין המרצפות, כך שניתן לנקות את הרצפה בנקל. כמו כן, הרצפה העמידה אינה סופגת כתמים מונעת כל חדירה של נוזלים וחומרים רעילים למי התהום. דבר הרלוונטי במיוחד לתעשייה, שם נעשה פיקוח צמוד יותר של רשויות איכות הסביבה, אך הדברים גם רלוונטיים לביתנו הפרטי ולכל מי שאיכות הסביבה ובניה ירוקה חשובה לו.

יותר ויותר לקוחות מעדיפים היום שימוש ברצפת אפוקסי עקב הסיבות שהוזכרו לעיל. הביקוש הגדל מאפשר למצוא רצפות במחירים טובים יותר, והרכישה הופכת לכדאית יותר. אנו מרוויחים כאן גם רצפה שמגיעה בשלל עיצובים דקורטיביים יפים וגם רצפה באיכות גבוהה שתשרת אותנו נאמנה למשך שנים רבות.