תכנון ועיצוב מטבחי יוקרה לשנת 2017

כמו בכל היבט צרכני בחיינו, גם בעולם עיצוב הבית אנו נחשפים לטרנדים על בסיס שנתי וקבוע. מדי שנה, לרוב באותה עונה, פורצים לשוק כל הטרנדים החדשים ומספרים לנו איך יראו הבתים של שנה הבאה. לפעמים סגנון הווינטג’ משתלט, לפעמים חדרי השינה לבנים לחלוטין, לפעמים הסלון מתמלא ברהיטי עץ, ולפעמים דלתות עם סגירה שקטה הופכות להיות ה-דבר שכל אחד חייב במטבח שלו.

 

לא סתם ציינו את המטבח אחרון. מטבחי יוקרה הם שוק שהולך וגדל, פשוט משום שכולנו יודעים שהמטבח הוא לב-לבו של הבית. התנועה סביב המטבח היא כמעט תמידית (אפילו באמצע הלילה…) והפרקטיות בו מתבקשת, ואפילו נדרשת. אז איך משלבים גם פרקטיות וגם עיצוב יוקרתי, ואיך יראו המטבחים של שנת 2017?

 

הפונקציונליות שולטת

אז כמו שכבר צוין, שני הדברים החשובים ביותר בעיצוב מטבח הם פונקציונליות ואסתטיקה – ואלו בדיוק הדברים שניתן לראות שקיבלו דגש בעיצוב מטבחי היוקרה לשנת 2017. המטבחים של שנה זו יהיו אסתטיים מאד, מרשימים ויפים, משולבים במגוון רחב של אלמנטים שהופכים את היפה לשימושי. הדגש הגדול יהיה על איכות החומרים, הצבעים, וכמובן – מיקומם של כל האלמנטים בחלל, על מנת ליצור תחושה הרמונית ויוקרתית כאחד. קבלת בחירות חכמות מתבטאת במטבחי היוקרה החדשניים בכל אלמנט, החל מבחירת תאורה חכמה על כל המשטחים כמו תאורת לד, עד בחירת חלוקת מגירות חכמה לניצול מקסימלי של השטח.

 

יצירת מקומות אחסון

למרות שרוב מטבחי היוקרה בנויים בצורה רחבת ידיים, עדיין ישנם שטחים בהם נדרש מטבח יוקרה בהיקף מצומצם. דירות או בתים בהם החלל הקיים לא מאפשר עשרות ארונות ומשטחי שיש בוהקים, ויש צורך ליצור מטבח קומפקטי אך יוקרתי באותה מידה. למטבחים כאלו, יושם דגש מיוחד על יצירת מקומות אחסון רבים בתוך שטח קטן, והשאלה שתמיד תהיה בראש סדר העדיפויות אצל המעצב היא – איך מנצלים כמה שיותר מתוך החלל? בחירות עיצוביות נכונות, כמו גם שימוש מושכל בחומרי גלם יכול לסייע להצלחה בניצול החלל עד תום.

 

מטבחי קונספט לפי דרישה

עוד טרנד שהולך ומתגבר מדי שנה הוא יצירת מטבחי קונספט המותאמים לאדם. במקום לבחור ממגוון רחב של עיצובים קיימים, מעצב המטבח יושב עם בעלי הבית (או מעצב הפנים או האדריכל שהם שכרו) וביחד הם מתכננים מטבח מאפס, שמותאם בדיוק לצרכים של תושבי הבית. את המטבחים הללו ניתן להתאים לכל גודל של חלל, תוך ניצול מקסימלי של החלל למטרות פרקטיות. בעיצובי קונספט ניתן לשלב מגוון רחב של חומרים, לרוב תוך כדי התאמה מדויקת לשפה העיצובית בה מדבר שאר הבית, וכמובן תוך חשיבה על החומרים הנכונים לכל משטח. בעיצוב מטבחי קונספט, ניתן לבחור גם במטבח כשר (כאשר המטבח מחולק לחלק בשרי וחלבי), מטבח באופן-ספייס המשתלב אל תוך הסלון, וכמובן שילוב פינת אוכל אל תוך המטבח על ידי יצירת אי רב שימושי במרכז החלל שמשמש הן לאחסון, הן כמשטח עבודה והן כפינת אוכל עם כסאות גבוהים לישיבה.