תכנון מטבח ואיבזורו

אם יש לך את האפשרות לבחור את המיקום של המטבח , לוודא כי נתיב בינה לבין חדר האוכל הוא קצר ומהיר . מחק , אם אפשר , את הפערים בין שני המרחבים : זה יהיה לא רק לא נוח ומעייף לשרת או להסיר את השולחן , אלה גם יכול להיות מסוכן . לדאוג טוב לכוון האור טבעי של החדר .

לא כל ארונות הקיר צריכים להיות באותו הגובה . הם יכולים להיות עלה או מונמך מתאים עבור הרמות השונות של שטח העבודה .

להוסיף מגירות ומדפים להרחבה במידת האפשר . כדי במוקמות בבסיס הרהיטים ,כדי לשפר את הנגישות של הפינות .לבדוק שאין הפרעת אכפתיות בין דלת לדלת בריהוט.

אין להתקין את הכיריים באזור או מתחת לחלון שניתן לפתוח . הרוח יכולה ומכבה את האש ואז לתת אפשרות לבריחת הגז .

כבר בכניסת המאה התשעה עשר נכנסו לטכנולוגיה תנורים מודרניים מאוד , יחד עם מסננות ומחבתות ; זו הסיבה שמטבחים תעשייתיים היום הרחיבו למספר אזורים . הם היחידים המסוגלים לעבוד בטמפרטורות גבוהות ללא הסיכון של המטבח עצמו . כפי שראינו , לאורך זמן , מטבחים התאימו לצרכים חדשים שלנו באוכלוסיה . מסיבה זו , ישנם סוגים שונים .

אחת זה המטבח המוכר, הממוקם בבית וכי מיועד להכנת מזון .מטבחים התעשייתיים הנפוצים ביותר, כובשים אותנו היום ומתאימים יותר למוסד שבו מזון יכול להיות מוכן עבור מספר גדול של אנשים .

זו הסיבה שהם נמצאים במסעדות , מימיות ארגוניות , כלומר בכל מה שקשור המרמז על הפצה בסדר גודל גדול .

באשר החומר שממנו הם עשויים, בדרך כלל לוקחים בחשבון להקל על ניקיון ותחזוקה . לפיכך , החומר הנדרש הוא נירוסטה , אשר נלקח כנקודת התייחסות להנחת אריחים וכיסויי רצפה וקירות. יתר על כן , סוג זה של המטבח צריך לעמוד במספר דרישות של היגיינה ובטיחות מזון , אשר מוטלות על ידי הבקרות .

היום גורמים כגון חיסכון באנרגיה , יעילות המכשור חיוניים לאנשי המקצוע . לפיכך, השימוש במכונות הוא הרבה יותר אינטואיטיבי ומקל על שגרת חייהם של העובדים במטבח .

פריטי התאמה אישיים : אחת המגמות העיקריות בענף. עם מטבחים בהתאמה אישית מומחים יכולים למצוא את האדם הנכון , פתרון פונקציונלי ואסתטי לצרכי עבודה דרך אלמנטים כגון אביזרי גז , דיפ טיגון חשמלי , צלחות שבשליטת תרמוסטט צלויות עם מערכת מים , צלחות ותנורי אינדוקציה, בין רבים אחרים .

מותאמות לצרכיך : הצעד הראשון הוא להכיר את האפשרויות המוצעות על ידי כל המרחב המקומי , ולבצע את הגישה מבחינת השימוש בשטח זה. המטבח של בר קטן לא צריך את אותם מרכיבים כמו זה של מלון גדול , מסיבה זו עלינו לחפש הפצה המספקת נוחות ומשימות בארגון, תכנון עבודת מעגלים ומסלולים . כל האלמנטים המרכיבים של מטבח הם לאפשר ניקוי ותחזוקה של סביבת העבודה . הודות צדדיות בגודל ובצורה , מקצועי יכול לבחור בין כלים ומכונות בגדלים שונים , ומאפשר לך לעבוד במקום הכי נוח ויעיל ככל האפשר .