תכנון מטבח – לערב את האדריכל

המטבח נחשב לאחד מהחדרים הפונקציונאליים ביותר בבית שכן הוא כולל אמצעי אחסון ואלמנטים שונים אשר נועדו להכנת המזון ואירוח של כל בני הבית. נוסף על כך, המטבח הוא גם נפחי ביותר, ממוקם במקום מרכזי בבית ולכן העיצוב שלו קריטי ביותר למראה הבית כולו. מסיבות אלו, בתכנון מטבח כדאי ומומלץ לערב אדריכל מקצועי אשר יעזור ליצור את המטבח המושלם, הן מבחינה תפקודית והן מבחינת המראה והעיצוב. במה מתבטאת התערבותו? המשיכו לקרוא.

מבנה

מבנה המטבח, למרות הדעה הרווחת, אינו עובדה אשר נכפית מראש. אדריכלים רואים את התמונה הכללית מעט אחרת ולכן מסוגלים לתכנן מטבח בצורה האופטימאלית. למעשה כיום ניתן להרכיב ובאופן מושכל את מבנה המטבח שלכם החל מהיכן יוצבו ארונות מסוימים, מה יהיה גודל השיש בפועל, אילו חלקים במשטח העבודה יישארו “יתומים” מארונות שמעליהם (חשוב לשימוש במוצרי חשמל שונים, מתקני מים ועוד), באיזה צד ימוקמו הכיריים, המקרר וכו’.

התאמה לצרכים

תכנון אדריכלי מוקפד ומותאם אישית הופך את המטבח למתאים יותר לצרכי בעליו. משפחות בשלניות זקוקות למרחבי שיש גדולים יותר, מקום פנוי רב יותר לתנור מובנה רחב וכמובן, כמה שיותר אפשרויות ופתרונות לאחסון של מוצרי גלם להכנת האוכל והכלים השונים. מאידך, אדריכלים מנוסים בעיצוב פנים ידעו גם להתאים למשפחות אשר פחות משתמשות במטבח, את כל הפונקציות האפשריות בממדים המתאימים להן.

עיצוב

תכנון אדריכלי מקצועי ייגע גם בסגנון העיצובי של המטבח יחד עם התאמה מלאה לצרכים. לעיתים רבות בעלי הבית בעצמם זקוקים להכוונה מלאה באשר לקו העיצובי אשר אותו הם מעוניינים להנחיל בביתם. עיצוב המטבח מהווה נקודה טובה להתחיל ממנה ולהשפיע על הקו העיצובי של הבית מכאן והלאה. כיום ניתן למצוא מספר סוגים עיקריים של עיצובי מטבחים ובראשם המטבחים הכפריים (אנגליים, סגנון פרובאנס) הידועים באיכות העץ המלא והקווים המתעגלים שלהם, המטבחים הקלאסיים הפשוטים וגם את מטבחי היוקרה המודרניים בעלי הקווים הישרים, האסתטיים והומוגניים. עיצוב המטבח נשען על בחירה ראשונית מבין סגנונות אלו, על החומרים המתאימים והתאמה לעיצוב הכללי של הבית בהתאם לאופי של המשפחה.

אדריכל טוב יוכל לעזור גם בתכנון הפרזולים השונים (פנימיים וחיצוניים) ומפאת קשריו עם נגרים בתחום, יוכל לעזור במציאת עסקה משתלמת מבלי לפגוע באיכות הנדרשת.