תמ”א 38 – הזדמנות נפלאה לחידוש פנימי של הבית

השינוי הוויזואלי שעובר כל בניין בסיומו של פרויקט תמ”א 38, מהווה הזדמנות נפלאה לחידוש המראה של החללים הפנימיים יותר. אם אתם רוצים לשדרג את חווית המגורים שלכם או לעלות את הערך של הנכס רגע לפני שאתם מוכרים – הנה כמה רעיונות שיעזרו לכם לעצב את הדירה שלכם ממש כמו המקצוענים.

בחירה במטבח מרהיב

בלא מעט מקרים, אנו עדים לשינויים מבניים אשר נוצרים במהלך התהליך ולאפשרות אמיתית לשדרג את האזור הכי חשוב בבית. רבים בוחרים לשדרג את המטבח הישן ולבחור במטבח שעונה באופן מלא על האפשרויות החדשות שלהם ועל הצרכים האמיתיים שלהם. בחירה במטבח חדש וניצול של החלל הפנימי באופן חכם, נחשב ללא פחות מאשר הזדמנות בפרויקט תמ”א 38.

יצירה של חלל משותף מזמין

החידוש הפנימי של הבית אולי מתחיל במטבח, אך בלא מעט מקרים הוא חורג בהרבה מעבר לגבולות של חלל זה . המגמה העיצובית של השנים האחרונות מתמקדת בחזרה אל היסודות והרחבה של חלל המשותף העיקרי בכל דירה – הסלון. תיחום מחדש של חדרי השינה, יאפשר לכם ליצור חלל משותף מזמין ומפנק.

החלפה של דלתות הפנים

אחד האספקטים המוזנחים ביותר בבתים ישנים הינם דלתות הפנים וחלונות חדרי השינה. בעוד ששימוש בווילון איכותי יאפשר לכם לכסות את אזור החלונות, המחיצות בין החדרים נוטות להראות סימני שחיקה ולהיות פגיעות לנזקי הזמן. כדאי לזכור שכיום ניתן להחליף את דלתות הפנים בעלות נמוכה, וליהנות מפתרון דקורטיבי שעולה הרבה על ההשקעה הכספית. מומלץ לבחור בדלתות בחיפוי אלומיניום אשר נראות פשוט נפלא ונחשבות לקלות לניקוי.

ריצוף מחדש של האריחים הישנים

כדאי לנצל את מגמת השינוי ולעדכן את הריצוף של הדירה שלכם. כיום קיימים שפע של אריחי קרמיקה אשר עונים על כל הדרישות העיצוביות שלכם ואשר ניתן למקם אותם בקלות בכל מקום בבית. למעשה אין כל צורך בשבירה של האריחים הקיימים, וניתן להדביק עליהם את האריחים החדשים באופן מושלם – כך שכל העבודה לא צריכה לקחת יותר מכמה ימים או לגרום לכם לחרוג ממסגרת התקציב

לסיכום, יש הזדמנות בפרויקט תמ”א 38 ואסור לכם לפספס אותה. על ידי תיחום מחדש של האזורים הפנימיים וניצול ההרחבות אשר התבצעו בדירה, ניתן להגיע לבית שתמיד רציתם. יישום של כמה מהרעיונות שהוצגו לפניכם מהווים את הדרך המהירה והזולה לעיצוב מחדש של הדירה ולעלות בקלות את ערכה.