4 הכלים שחובה שיהיו בכל מטבח

בשנים האחרונות הישראלי הממוצע הפך לשף של ממש. ממאכלים מושקעים עד לעוגות לימי הולדת בעיצובים מהפנטים .

בשעות השיא בטלוויזיה  ניתן לראות תוכניות אוכל אשר מקבלות רייטינג גבוה ואין ספק שישראל בכלל והישראלי בפרט הפך למעצמה של אוכל וכל אחד רוצה להתפאר בבישול ואפיה שלו.

גם אתם רוצים להתפאר באוכל מהפנט דרך האינסטגרם או לעשות עוגה מפוארת של בוב ספוג?

 

מיקסר ידני

את הסקירה אנחנו מתחילים עם מיקסר ידני. פריט חובה לכל מטבח ישראלי שאוהב עוגות, פיצות ומאפים אחרים. המיקסר הידני יעשה לכם את העבודה פשוטה וקלה יותר בכל הקשור לאפיה.

את המיקסר תוכלו למצוא במחירים שנעים החל מ130 ₪ ואת למיקסרים ידניים מקצועיים בעלות של 600 ₪.

 

תבנית אפייה

בהמשך ישיר למיקסר הידני.

אם בבית שלכם נוהגים לאפות בכמויות מסחריות, וגם אם לא, אין צל של ספק שתזדקקו לתבנית אפייה. תבניות האפייה מגיעות כיום בגדלים שונים ובצורות שונות (מלבנית, עגולה, מרובעת ועוד), ועשויות מחומרים עמידים דוגמת זכוכית, מתכת או סיליקון. רכישה של תבניות אפייה מומלצת פי כמה ביחס להצטיידות בתבניות חד פעמיות העשויות מחומרים דוגמת אלומיניום, על רקע העבודה שהתבניות החד פעמיות אינן תמיד בריאות לשימוש. בתבניות ניתן להשתמש גם להגשה של האוכל, כשהעובדה שהן מהודרות תורמת לכך בוודאי. העולם של התבניות אפיה בלתי מוגבל ואתם יכולים למצוא תבניות שלל רחב של צורות ודוגמאות. מתבנית בצורה של פרח דרך מספרים ועד אפילו משאיות.

 

מחבתות אבן השיש

אחת הפעולות הנפוצות ביותר בכל מטבח היא טיגון, שמצריך מאתנו שימוש בכלי בסיסי נוסף – המחבת.

מחבת תהיה לרוב עגולה ועשויה ממתכת, גם כאן בשל פיזור החום האופטימלי של חומר הגלם הזה. יש מחבתות המבוססות על שילוב של מספר חומרי גלם, למשל ציפויי אבן השיש שנועדו להוציא מהתמונה מצבים (די מייאשים) בהם המזון נדבק למחבת. יש מחבתות גריל פסים המתאימות במידה רבה להכנה של בשר, כאשר הן מכילות תחתית מחורצת שמעניקה את אפקט הצלייה הרצוי.

 

משחיז סכינים

המוצר הבא אולי יעלה אצל רובם גבה אבל זהו אחד מהכלי מטבח היותר נחוצים במטבח.

יום יום אנחנו משתמשים בסכינים על מנת לחתוך ולקצוץ. עם הזמן ובאופן טבעי הסכין הופכת קהה יותר ופחות חדה. במקום לזרוק את הסכין ולהשקיע כסף נוסף על סכין איכותית משחיז סכינים יפתור לכם את הבעיה ויחסוך לכם כסף רב.