5 דברים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים ריצוף למטבח

בחירת ריצוף למטבח היא אינה מטלה קלה, כיוון שהריצוף במטבח חייב לעמוד בסטנדרטים רבים ואף לעתים, להיות בעל סגולות שונות מאשר לחדרים אחרים, אז ללא ריבוי מילים, ברצוננו להציג בפניכם חמישה דברים אשר מומלץ לקחת בחשבון בעת בחירת ריצוף למטבח.

רצפה בעלת גימור למניעת ספיגה.

כאשר אנו בוחרים ריצוף לבית, יש לזכור כי אמנם ישנם סוגי ריצוף שונים, החל מפרקט ועד לשיש, אך ישנם הבדלים מהותיים בין סוגי הריצוף השונים בעת הגימור שלהם. גימור ברובו הינו גימור בשמן או בלכה, אלו מבטיחים שכבת הגנה נוספת, אשר יכולה למנוע מאריחי הרצפה אשר במטבח לספוג את מגוון החומרים אשר היא תתמודד עמה על בסיס כמעט יומי, כגון – שמן (החל משמן שקופץ מהמחבת ועד לאדי שמן), פירורים של מזונות, רטבים שונים ועוד, כל אלו עלולים להוות טרחה רבה בעת ניקיונם, אך גימור נכון יכול להביא את המטלה לכדי פשטות.

חסינות לשריטות.

המטבח ידוע בתור חדר אשר סביר להניח יאחסן את הרהיטים הכבדים ביותר בביתכם – מקרר, תנור, מדיח ועוד. בנוסף, תופעה מוכרת לכולם במטבח היא חתיכות אוכל אשר יכולות לעוף ישירות אל תוך הפתח הקטן שבין המקרר לקיר, בעת זו אנו נצטרך להזיז את המקרר ולהוציא את האוכל למנוע ריקבון, מגוון הזזות ריהוט אלו יכולים להוות מעמסה רבה, על ריצוף לא מתאים, לאורך תקופה ארוכה ולכן מומלץ להתחשב בחסינות הריצוף והגימור שלה לשריטות.

עמידות לאורך זמן.

כפי שציינו כבר ממקודם, הרצפה במטבח תעבור תקופות קשות במהלך חיה, ולכן מומלץ לברר לגבי חסינותו הכללית של הריצוף אשר הנכם מעוניינים לרכוש למטבח, זאת בכדי להבטיח כי לא תצטרכו להחליף אריח עם כל הזזת מדיח או כל כוס אשר נופלת על האריח וסודק חלק ממנו.

מקדם החלקה גבוה.

מים ושמן הינם החומרים הנפוצים ביותר בעת שימוש במטבח, זאת בנוסף לעובד כי המטבח הינו חדר פעיל ואקטיבי אשר לעתים אנו נתזז בו מצד לצד. שילוב של מים ושמן עם ריצוף בעל מקדם החלקה נמוך עלול שלא להיגמר תמיד בהומור ונפילות חמודות, החלקה במטבח יכולה להיות מסוכנת וכדאי מאד לרכוש ריצוף בעל מקדם החלק גבוה בכדי למנוע החלקות ונפילות במטבח.

עיצוב.

כמובן שגם מומלץ להתחשב בעיצוב הכללי אשר הריצוף יוסיף לביתכם. ישנם שילובים מעניינים אשר יכולים לעבוד, אך ללא ספק כי לא כל סגנון ריצוף במטבח יתאים לכל עיצוב מטבח, ולכן, להרגשה אסתטית טובה לאורך זמן, מומלץ אכן לבצע התאמה עיצובית למגוון פריטי המטבח עם הרצפה או נהפכו.