5 טיפים לבחירת מנעול איכותי לדלת הכניסה שלכם

העולם המודרני נותן וגובה בו-זמנית. מצד אחד הוא נותן לנו אינספור פיתוחים טכנולוגיים המעניקים לחיים שלנו איכות שלא הייתה בעבר. אך מצד שני, נושא הבטיחות עולה לנו ביוקר, משום שטכנולוגיה זו מאפשרת גם לפרוץ לבתים ולסכן את הרכוש שלנו, אותו צברנו בעמל רב. לכן, חשוב מאוד להקדיש תשומת לב מיוחדת לנושא בחירת מנעול לדלת הכניסה.

 

קורא טביעת אצבע – כן או לא?

כאמור, העולם המודרני מספק לנו מגוון רחב ביותר של דרכים למגן את הבית שלנו. אחת השיטות הללו היא התקנת מנעול שנפתח באמצעות קריאת טביעת אצבע. מה שעוד לא מזמן נראה כמו משהו שלקוח מסרט מדע בדיוני הופך כיום למציאות קיימת ונגישה ביותר, והוא מתאים למשפחות קטנות יחסית שמעדיפות שהמפתח של הבית תמיד יהיה איתם, ושיהיה בטיחותי ובלתי ניתן לפריצה על ידי פורץ מנעולים פשוט.

 

מנעול עם מצלמות?

כיום ניתן למקם מצלמות בכל מקום, ודלת הכניסה אינה יוצאת דופן. יתר על כן, ניתן להתקין מצלמה עם חיישן תנועה שמתחילה לצלם אך ורק כאשר מופיע מישהו בסביבת הדלת. פתרון זה עשוי להיות יעיל עבור משפחות שמעדיפות להימנע מהתקנת מנעולים בלתי ניתנים לפריצה, משום שבנסיבות מסוימות מצב זה עשוי לפעול כנגד האינטרסים של המשפחה.

 

מנעול כפול

אפשרות נוספת אותה ניתן לשקול בעת בחירת מנעול איכותי לדלת היא דלת עם שני מנעולים, כאשר אחד חדשני והשני פשוט יותר. מדובר בפתרון שמשמש בעיקר בתור גורם מרתיע עבור פורצים. עם זאת, כדאי מאוד שיהיה לכם מספר טלפון של פורץ מנעולים מקצועי שיוכל לסייע לכם במקרה בו המפתחות ילכו לאיבוד ותינעלו מחוץ לבית שלכם.

 

מפתחות בלתי ניתנים לשכפול

כיום שוק המנעולים מציע שירותים הולכים ומשתכללים, כאשר אחד מהם הוא יצירת מנעולים שהמפתחות שלהם אינם ניתנים לשכפול. הדבר מאפשר לשמור על פרטיותכם ועל הבטיחות בבית, אך דורש התנהגות אחראית ביותר, משום שכל מפתח שהולך לאיבוד מהווה סיכון לבטיחות ובעיה ברמה היומיומית שעדיף למנוע במידת האפשר.

 

נעילה אוטומטית

אפשרות מתקדמת נוספת הינה התקנה של דלתות שננעלות בעצמן לאחר זמן מה, בדומה למערכות נעילה של רכבים מודרניים. הדבר עשוי להיות גורם מרגיע לאנשים לחוצים שחוששים לעתים קרובות שמא שכחו לנעול את הדלת – גם אם זה כך, הדלת תינעל מעצמה לאחר זמן מה. ניתן לשלב מערכות אלה עם חידושים אחרים בתחום הבית החכם על מנת לספק חוויה חדשנית ביותר. שיתוף פעולה עם פורץ מנעולים ברמה גבוהה יאפשר לכם לשמור על הבטיחות בכל עת וגם לדעת שתמיד יש לכם למי לפנות במקרי חירום.