5 עצות לפני שבוחרים במדביר לריסוס במטבח

נמלים, תיקנים, דבורים, חרקים, יתושים, כל המזיקים האלו אוהבים את המטבח בדיוק כמו שאנחנו בני האדם אוהבים את המטבח.

ישנם הרבה מאד מזיקים מסוגים שונים שנוטים להיכנס אלינו הביתה ולהפריע לנו בשגרת החיים. ישנם מזיקים שמהווים פשוט מטרד, יותר מכל דבר אחר, כמו זבובים למשל, ואילו אחרים עלולים לגרום לנזק של ממש, כמו דבורים, עכברים וכדומה. לכן, אנשים רבים דואגים להזמין מדביר לריסוס ביתי, אשר מבצע הדברה מקצועית בכל הבית ומונע כניסה של המזיקים והמטרידים הללו, בהתאם לצורך. אספנו עבורכם 5 דברים חשובים שכדאי לשים לב אליהם לפני שמזמינים מדביר לריסוס במטבח.

 

  1. בדקו את רישיון ההדברה של המדביר!

המטבח הוא החדר שבו נמצא המזון שלנו, הממתקים, וגם הפירורים שנשארו, ואת זה גם המזיקים יודעים ונוהרים לשם. צריך לבדוק טוב לפני שאנחנו מזמינים הסברה במטבח.

הדברה וריסוס ביתיים עלולים להיות מסוכנים מאד, אם הם נעשים בצורה לא נכונה. כבר קרו, לצערנו, מקרים עצובים מאד כתוצאה מהדברה לא תקינה. כאשר אתם מזמינים מדביר לריסוס ביתי, ודאו שמדובר במדביר בעל רישיון תקף להדברה, ושהרישיון תקף בדיוק לסוג ההדברה שהוא מבצע. בדקו מהן ההוראות המדויקות הכרוכות בריסוס, וודאו שהמדביר עומד בהן בעצמו.

 

  1. התאימו את ההדברה לצרכים שלכם.

 

אין טעם לבצע הדברה נגד נמלים, אם הבעיה שלכם היא תיקנים בבית. בדקו בדיוק איזה סוג הדברה אתם צריכים, ועדכנו בכך את המדביר שאתם מזמינים, על מנת שיתאים את החומרים בהם הוא משתמש לסוג המזיקים שבבית שלכם.

 

  1. נסו אפשרויות אורגניות.

 

לפני שאתם בוחרים בהדברה כימית רגילה, נסו אפשרויות של הדברה ירוקה. ישנן שיטות טבעיות שעשויות להיות יעילות לא פחות מסוגי הדברה רגילים, והן פוגעות פחות – הן בבעלי חיים, הן בבני אדם והן באיכות הסביבה באופן כללי. נסו למצוא את השיטה שתפתור אתכם מן המזיקים, אך גם תמנע נזק סביבתי נלווה.

הדברה אורגנית יכולה להיות  פיתרון מעולה בשביל  ריסוס ביתי ובייחוד במטבח ויש לקחת זאת בחשבון.

 

  1. בחרו במדביר מקצועי ומנוסה.

 

בחרו במדביר בעל ניסיון וותק בתחום. כך תוכלו להיות בטוחים שמדובר באדם מקצועי, שיודע את אשר לפניו, ושתוכלו לסמוך עליו לאורך כל הדרך. מומלץ שלא לבחור במדבירים צעירים וחסרי ניסיון, גם אם המחיר שלהם נמוך, משום שאלו עלולים לטעות או לבצע את העבודה בצורה שאינה מקצועית מספיק. במידת האפשר, חפשו המלצות חיוביות על המדביר לפני שאתם מזמינים אותו.

 

  1. דאגו לפעול על פי ההוראות.

 

שאלו את המדביר מראש מה בדיוק תצטרכו לעשות בזמן ההדברה ואחריה, מתי לאוורר את הבית, כמה זמן לשהות מחוץ לבית וכן הלאה. התארגנו בהתאם, וודאו שאתם פועלים בדיוק על פי ההוראות, על מנת למנוע אסון, חלילה.