לנצל את כל השטח במטבח

במקרים רבים השטח המוקצה בבית למטבח, הוא מצומצם יחסית, כך שאנשים רבים מוצאים את עצמם מתפשרים, מצטמצמים ומוותרים על כל מיני אלמנטים אשר בכוחם להפוך את המטבח להרבה יותר נוח. אז החדשות הטובות הן, שבמידה ומשקיעים קצת מחשבה ויוצאים מחוץ לקופסה אפשר למצוא דרכים רבות, לניצול יעיל יותר את השטח – גם שטח קטן למטבח יכול להכיל את רוב הדברים שאתם מייעדים עבורו – אז אולי לא תוכלו להציב בתוך המטבח פינת ישיבה גדולה ומרווחת, אבל בהחלט תוכלו ליהנות מנוחות פונקציונאלית.

 

בחירת בר המים

גם אנשים שיש להם מטבחים קטנים, רוצים כמובן, לדאוג שלכל בני המשפחה תהיה גישה זמינה ונוחה למי שתייה  – העניין הוא, שמפאת חוסר מקום, בר מים רצפתי הוא ברוב המקרים, בכלל לא אופציה – הוא תופס שטח רב ויקר. לכן, מה שכדאי לעשות, זה לרכוש מיני בר מים קומפקטי ומעוצב, אותו ניתן למקם על גבי משטח השיש. המיני בר אינו תופס שטח גדול, הוא מאפשר גישה נוחה את המים, הוא קל במיוחד לתפעול והוא גם מאוד יפה, כך שהוא מהווה גם תוספת עיצובית למטבח. בצורה כזאת, תוכלו ליהנות ממכשיר מים איכותי וחדשני מבלי לוותר לצורך כך על שטח גדול במטבח.

 

היכן למקם את המדיח?

במטבחים קטנים, המדיח הוא סוג של מלך – לא תמיד יש מספיק שטח בכדי לשטוף את הכלים ידנית בנוחות – חוץ מזה למי יש בכלל כוח. לכן, מדיח במטבח הוא כמעט חובה. העניין הוא שהמדיח הוא מוצר חשמלי די מאסיבי אשר תופס שטח לא קטן ואם יש לכם מטבח קטן, קרוב לוודא שאתם מעוניינים לנצל כל פיסת שטח בצורה חכמה ובצדק. אז אם אתם שואלים את עצמכם איך ניתן ליהנות מהפונקציונאליות של מדיח מבלי לוותר על שטח גדול במטבח? התשובה לכך פשוטה, כל שצריך לעשות זה למקם את המדיח במקום אחד הארונות ופתרתם את הסוגיה הזאת בצורה הטובה והחכמה ביותר.

 

 

ומה לגבי מקומות אחסון?

מקומות האחסון במטבח לא חייבים להיות ארונות כבדים ומסורבלים – בעיקר במקרים שאין די מקום בשטח המטבח עבור ארונות אלו, רוב האנשים מעוניינים לדעת איך בכל זאת ניתן לאחסן את כל הכלים של המטבח. פשוט מאוד, על גבי מדפים. כיום, ניתן למצוא מגוון רחב של מדפים מעוצבים ומרשימים, אשר בכוחם להשוות למטבח מראה אלגנטי ויפה. כמובן, שאם אתם בוחרים להתקין מדפים לגובה, חשוב שתדאגו שאותם הדברים בהם אתם צריכים להשתמש לעיתים קרובות, ימוקמו בהישג ידכם. לעומת זאת, כלים שאתם עושים בהם שימוש לעיתים רחוקות – לדוגמא, סט יוקרתי מפורצלן שמיועד לאורחים, אך בפועל אתם לא משתמשים בו, יכול להיות ממוקם (בצורה מאובטחת כמובן) על המדף הגבוה ביותר. סידור נכון של המדפים, יאפשר לכם נוחות במטבח.