מה חדש בישראל

ד’עתיק מייבאת פריטים ארכיטקטוניים עתיקים מדרום אפריקה


 

דעתיק - צילום סער ואיריס אביגור - סטודיו דעתיק באזור השרון

דעתיק – צילום סער ואיריס אביגור – סטודיו דעתיק באזור השרון

בשנת 1991 אורן סבן למד עיצוב פנים בקייפטאון, דרום אפריקה, ושם נחשף לראשונה לסגנון הבנייה הייחודי של אפריקה הקולוניאלית והתאהב בקסם של האדריכלות המקומית. בשנים הבאות סבן עסק בפרויקטים של בנייה, באחד מהם הוא נדרש למצוא חלונות ודלתות שיתאימו למבנה עתיק שעבר שיפוץ, בעקבות אותו חיפוש הגיע לחברה העוסקת בשחזור אדריכלי ומצא את ייעודו בחיים.

דעתיק - צילום סער ואיריס אביגור - דלת עם ויטראזים מקוריים

דעתיק – צילום סער ואיריס אביגור – דלת עם ויטראזים מקוריים

הסגנון הייחודי של האזור שהתפתח עם השנים באחת מהמדינות המבודדות בעולם ללא השפעה של טרנדים גלובליים יצרה פריטים יוצאי דופן, מיוחדים ואיכותיים שעומדים בצורה נפלאה גם לאחר עשרות ומאות שנים. “איכות החומרים, טיב העבודה והסגנון שאין דומה לו בעולם היו מקור משיכה מיידי בשבילי והחלטתי שאני רוצה להעמיק את הידע שלי בתחום”, מסביר סבן. במשך השנים ועם ההכרות עם אדריכלים, מעצבים ובעלי מקצוע ובעזרת הידע שרכש, החל סבן לאתר ולשחזר אלמנטים ייחודיים מתחילת המאה הקודמת ולשלב אותם בבנייה עכשווית.

דעתיק - צילום סער ואיריס אביגור - שילוב של אלמנטים עתיקים ליצירת מראה מעוצבת

דעתיק – צילום סער ואיריס אביגור – שילוב של אלמנטים עתיקים ליצירת מראה מעוצבת

“בשנת 2007 חזרתי לדרום אפריקה והמשכתי לעסוק בשיפוץ של מבנים עתיקים ובאותו הזמן אספתי אלמנטים ארכיטקטוניים עתיקים לשחזור, חלקם נשארו בצורתם המקורית וחלקם עברו עיבודים אומנותיים עבור לקוחות. במשך השנים זה הפך להיות העיסוק המרכזי שלי ובשנת 2013 פתחתי יחד עם נגריית אגייב את חברת ד’עתיק”.

דעתיק - צילום סער ואיריס אביגור - קמין הולנדי מקורי

דעתיק – צילום סער ואיריס אביגור – קמין הולנדי מקורי

בתהליך האיסוף מאתר סבן מבנים היסטוריים המיועדים לפירוק ורוכש פריטים וחומרים נדירים באיכותם ומביא אותם לארץ. הפריטים מוצגים בגלריה באזור השרון, בין הפריטים בגלריה ניתן למצוא דלתות וחלונות עתיקים, קמינים עתיקים, רצפות עץ מפירוק ומוצרי עץ ומתכת מיוחדים.

דעתיק - צילום סער ואיריס אביגור - מגוון גדול של אלמנטים עתיקים שנאספו עם השנים

דעתיק – צילום סער ואיריס אביגור – מגוון גדול של אלמנטים עתיקים שנאספו עם השנים

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]