מה חדש במרקש?

נפתח מלון Blu Hotel במרקש, מקבוצת מלונות קרלסון

המעצבים של סטודיו Atelier Pod הוזמנו על ידי היזמים של המלון החדש במרקש, Blu Hotel, לעצב את כל החדרים, המלון האקסקלוסיבי נמצא בלב העיר ומופעל על ידי רשת המלונות קרלסון.

האתגר העיצובי היה ליצור חלל מודרני וחדשני עם אסתטיקה המביאה לידי ביטוי את המהות המעניינת של העיר. המלון ממוקם בפרבר של מרקש הנקרא גיליס והוא חלק מנכס שבו יש עירוב שימושים הכוללים מגורי קבע ומרכז קניות בנוסף לבית המלון.

רמת אבזור גבוהה ופרטים מוקפדים בכל חדרי המלון

רמת אבזור גבוהה ופרטים מוקפדים בכל חדרי המלון

צוות העיצוב ביקש לבטא את האווירה הדינמית של העיר ובו זמנית ליצור סביבה מרגיעה ויוצאת דופן. החלק הראשון והמרכזי בפרויקט היה לתכנן את מערך החדרים לפני שניגשו לבחור את האסתטיקה הסופית. אחד הדגשים החשובים היה הגדרה מחדש של ההפרדה בין חלל השינה לחלל האמבטיה, אותה ייצרו בעזרת שימוש במאפיינים מסורתיים מתוך האדריכלות הערבית – המשרבייה.

מחיצות משרבייה עוזרות לחלק את החלל

מחיצות משרבייה עוזרות לחלק את החלל

בסוג אחד של חדרים במלון נבחר אלמנט מרכזי דומיננטי בצורת מחיצות נעות מעץ בדוגמת משרבייה מודרנית. המסכים הנעים חותכים את המונוכרומטיות של החלל ויוצרים הפרדה אלגנטית בין האמבטיה לשאר החדר, מצד אחד נגלה ארון כיור ומהצד שני שולחן איפור. הפתיחות המודרנית של המשרבייה מאפשרת קשר ויזואלי בין החללים ומייצרת כך חלל מאוורר ופתוח יותר, הרהיטים שמוקמו בחדר תוכננו גם הם ויוצרו בהתאמה אישית.

טפטים בהתאמה אישית עוצבו במיוחד עבור המלון

טפטים בהתאמה אישית עוצבו במיוחד עבור המלון

הגישה העיצובית בחלל היא איזון הרמוני בין דוגמאות אתניות לבין גאומטריה ערבית מסורתית, הפיתוח של הצורניות ממשיך לנקודות נוספות בחדר כמו דלתות הארון והדוגמא של הטפט שפותח במיוחד עבור המלון.

בחדרים המפוארים יושמה גישה שונה, הרוחב של החדר אפשר למקם את המיטה מול הנוף, ובכך נוצרה העמדה חופשית יותר הכוללת גם שולחן כתיבה שהוצב בגב המיטה. חדר האמבטיה צופה גם הוא אל הנוף ואור טבעי שוטף את כל החדר, חדרי האמבטיה מעוצבים בהשראת חמאם טורקי ותחומים בקירות זכוכית.

חדרים בעיצוב מסורתי

חדרים בעיצוב מסורתי

המעצבים, Atelier Pod, הם סטודיו לעיצוב בינלאומי המתעסק באדריכלות ועיצוב פנים שנוסד בפריז בשנת

1999 ולו סניפים בדובאי ובקזבלנקה, למעצב הראשי של החברה, האדריכל הצרפתי מרוקאי, Lotfi Sidirahal ניסיון ארוך שנים בעבודה עם מותגי על כמו קנזו, ארמאני וגרלן.

 

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]