מה חדש בניו יורק מרכז מחול קהילתי

מרכז מחול קהילתי הוקם בברוקלין בעזרת תרומה של אופרה וינפרי

משרד האדריכלות Jordan Parnass Digital Architecture סיים לאחרונה את הבנייה של מרכז האומנויות ,Dwana Smallwood Performing Arts Center מרכז מחקר קהילתי שמתמקד בהוראת מחול בברוקלין, ניו יורק.

סטודיו לריקוד מופרד Photo credit - Amy Barkow

סטודיו לריקוד מופרד  Photo credit – Amy Barkow

המרכז ממוקם בבניין תעשייה ישן, האדריכלים פיתחו סדרה של התערבויות דרמטיות שמגדירות מחדש את חללי הפנים ויוצרות חדרי סטודיו מוארים ונעימים, ספריה, חדרי הלבשה וחללים אדמיניסטרטיביים שמהווים עוגן תרבותי חשוב בקהילה. הפרויקט זכה למספר פרסים עבור עיצוב הפנים שלו ועבור שיפור המראה בשכונה בו הוא ממוקם.

תרומה נדיבה מצד אופרה וינפרי איפשרה לרקדנית Dwana Smallwood להגשים את החזון שלה ולתרום חזרה לקהילה בה גדלה. מנהלת המרכז הייתה בעברה רקדנית בקבוצת המחול האמריקאית ואחר כך שימשה כראש האקדמיה למנהיגות של אופרה וינפרי בדרום אפריקה, כאשר החליטה לחזור הביתה כדי ללמד מחול, זכה הפרויקט לתמיכה ישירה של וינפרי עצמה על מנת לפתח את המרכז ולהפוך אותו למכון מחקר שיתרום לקהילה.

פנלים אקוסטים יורדים מהתקרה ומרככים את החלל _ Photo credit - Amy Barkow

פנלים אקוסטים יורדים מהתקרה ומרככים את החלל  Photo credit – Amy Barkow

האדריכלים פיתחו סדרה של מקרי מבחן המבוססים על צילום ושפת המחול כדי להבין את ההשראה האבסטרקטית שהתנועה יוצרת בחלל. הכניסה מהרחוב מודגשת בעזרת שימוש בצבע כתום דומיננטי שבולט על רקע קיר הלבנים, הכניסה מחופה בפרגולת מתכת שנצבעה בצבע זהה הממשיך את ההתערבות הדרמטית גם כלפי הרחוב.

בכניסה למרכז נתלו מהתקרה לוחות אקוסטיים עגולים שמרככים את החלל, אזור הקבלה מחופה בלוחות עץ חתוכים בצורה ממוחשבת שמגדירים את האחסון, השילוט והתאורה באזור. מוטיב העיגולים חוזר גם בספרייה המהווה מקום מפגש והתכנסות. חללי הסטודיו עצמם עוצבו כחללים בהירים עם רצפות עץ ובטון וחלונות סקיי לייט, הם מתוכננים בנפרד אבל בעת הצורך הם יכולים להתפתח ולהתחבר לחלל אחד עבור מופעים.

אזור הקבלה Photo credit - Amy Barkow

אזור הקבלה Photo credit – Amy Barkow

משרד האדריכלות Jordan Parnass Digital Architecture הוא משרד זוכה פרסים המשלב אדריכלות ברת קיימא, עיצוב פנים, תקשורת דיגיטלית, מיתוג ועיצוב חווית משתמש.

 

 

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]