מה חדש בניו-יורק

חברת האדריכלות Buro Koray Duman סיימה שיפוץ של לופט בגודל 70 מ”ר במנהטן וחשפה עיצוב נועז ופיסולי לחלל הפתוח. הדירה המקורית לא שופצה מתחילת שנות ה-80 והיא הייתה מוזנחת, חשוכה ועם חלוקת פנים שיצרה תחושה קלסטרופובית, במהלך השיפוץ הוחלט להפוך את הדירה ללופט פתוח עם חדר אמבטיה ושירותי אורחים.

מערכת ישיבה - Photography - Peter Murdock

מערכת ישיבה – Photography – Peter Murdock

הדירה ממוקמת בפינה של הקומה החמישית בבניין והיא צופה אל פארק שרה רוזוולט הגובל בצ’יינה טאון באזור הלואר איסט סייד של מנהטן. חלל הפנים של הדירה מחולק בעזרת אלמנט פיסולי דמוי גל שמאחסן גם את אזור הכביסה, אחסון ואת שירותי האורחים, אותו אלמנט נצבע בגוון צהוב ירוק דומיננטי הנשקף גם מחלונות הדירה.

ניצול נכון של החלל בעזרת מחיצה מעוצבת - Photography - Peter Murdock

ניצול נכון של החלל בעזרת מחיצה מעוצבת – Photography – Peter Murdock

בגלל השטח המוגבל, החלל תוכנן היטב כדי לענות על הדרישות של הדיירים מהדירה ולאפשר מגורים נוחים ומרווחים. הדירה כוללת פינת ישיבה, מטבח, פינת עבודה, אחסון רב וחדר שינה. מרבית הקירות בדירה נחשפו כדי לגלות את הלבנים המקוריות שנצבעו בשטיפה לבנה, לקירות הבהירים הותאם ריצוף מעץ אלון.

חדר אמבטיה ראשי - Photography - Peter Murdock

חדר אמבטיה ראשי – Photography – Peter Murdock

מערכת הישיבה בחלל הציבורי היא רהיט המורכב מצלעות המתחברות יחדיו ליצירת בסיס מעוצב, באחד המדפים מוצג המודל הראשוני של מערכת הישיבה – המוצר נבדק במודל קטן בחיתוך לייזר לפני היצור הסופי. האדריכלים השאירו שאריות של היסטוריה בעיצוב החדש בצורת שאריות של טפט מקורי באזור המטבח.

המטבח. Photography - Peter Murdock

המטבח. Photography – Peter Murdock

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]