מה חדש בסינגפור

חלל המשלב קונדיטוריה וחנות למוצרי אומנות עיצוב זכה במקום הראשון בקטגוריות החללים המסחריים של INSIDE World Festival of Interiors 2015

חזית . Produce Workshop

חזית . Produce Workshop

משרד האדריכלות Produce Workshop נקרא לעצב פרויקט יוצא דופן, חלל המשלב קונדיטוריה יפנית המוכרת עוגות מוס בהשראה צרפתית בשם Kki Sweets ווחנות למוצרי עיצוב ואומנות בשם The Little Dröm, הממקום בבית הספר לאומנויות SOTA בסינגפור.

חנות למוצרי עיצוב ואומנות. Photography Edward Hendricks - CI&A Photography

חנות למוצרי עיצוב ואומנות. Photography Edward Hendricks – CI&A Photography

התדריך הראשוני שקיבלו המעצבים היה די פשוט, מכיוון שהחלל כולל שתי חנויות עם חזית משותפת והעיצוב צריך לשמר את הזהות הייחודית של כל חנות אבל בו זמנית לייצר אחידות עיצובית וקשר ויזואלי. בפועל האתגר העיצובי היה גדול יותר בגלל המיקום של החלל בתוך המבנה המרשים של בית הספר לאומנויות והצורך לייצר מוצר חדש ועצמאי תחת ההשפעות האדריכליות של החלל בו הוא ממוקם.

כל אזורי התצוגה פתוחים ושומרים על קשר עם החללים מסביב. Photography Edward Hendricks - CI&A Photography

כל אזורי התצוגה פתוחים ושומרים על קשר עם החללים מסביב. Photography Edward Hendricks – CI&A Photography

כדי לפתור את הדילמות העיצוביות פנו האדריכלים לכתביו של מבקר האדריכלות האמריקאי, הרולד בלום ולספרו “חרדת ההשפעה – The Anxiety of Influence” בו הוא מציג שש דרכי פעולה למצבים בהם אומנים צעירים נתקלים בייסורים של ספק ומודעות עצמית. בעזרת חלק מהשיטות המוסברות בספר מצאו האדריכלים דרך להשתמש בהשראה האדריכלית ולפתח אותה לשפה עיצובית חדשה שיצרה את החלל של החנות והקונדיטוריה.

הכניסה המפרידה בין הקונדיטוריה לחנות. Photography Edward Hendricks - CI&A Photography

הכניסה המפרידה בין הקונדיטוריה לחנות. Photography Edward Hendricks – CI&A Photography

עיצוב החללים מייצר אלטרנטיבה חדשה להבנת הבניין בכך שהוא מזקק את המבנה המורכב לתוכנית ונפח בסיסיים. שתי החנויות מהוות ישויות נפרדות בחלל ויש בהן חוט מקשר בצורה של חומר אחיד – משטחי עץ מייפל שמשולבים עם קורות עץ אורן. הבחירה בגוונים הבהירים נועדה על מנת לייצר קנבס ריק אותו החנויות יוכלו למלא במוצרים שלהן ועל מנת לייצר ניגוד לצבעים הכהים של בית הספר.

המשכיות של החומרים גם לחנות הצמודה. Photography Edward Hendricks - CI&A Photography

המשכיות של החומרים גם לחנות הצמודה. Photography Edward Hendricks – CI&A Photography

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]