מה חדש בקנדה?

משרד העיצוב Studio Practice שיפץ לאחרונה דירה במבנה הביטאט 67 של האדריכל משה ספדיה


וילה במונטריאול - יצירת שקיפות ומבט אל הנוף - Photographs Adrien Williams and Gorgin S Fazli

וילה במונטריאול – יצירת שקיפות ומבט אל הנוף – Photographs Adrien Williams and Gorgin S Fazli

Habitat 67 של האדריכל הישראלי משה ספדיה הוא סמל אדריכלות אייקוני המהווה השראה לאדריכלים רבים, זהו פרויקט מגורים במונטריאול, קנדה, שנבנה במסגרת אקספו 67 המציג צורה חדשה של מבנה המגורים.

מבנה הדירות מספק לדיירים תחושה כאילו הם מתגוררים בכפר ונהנים ממאפיינים של עיר, אופן סידור הקומות  – אחת על השנייה –  מאפשר לכל דייר לקבל יחידת דיור יוצאת דופן ובאותו הזמן לחלוק מרפסת עם דייר סמוך. המאפיין היחיד שזהה בכל היחידות הוא הנוף הפנורמי הנשקף מהחלונות של קו הרקיע של העיר.

וילה במונטריאול - המטבח מציג מנימליזים וניקיון - Photographs Adrien Williams and Gorgin S Fazli

וילה במונטריאול – המטבח מציג מנימליזים וניקיון – Photographs Adrien Williams and Gorgin S Fazli

שיפוץ אחת הדירות במבנה תוכנן לאחרונה על ידי Studio Practice, שמקבץ אדריכלים העובדים יחד במטרה לשלב אומנות ואדריכלות בחיי היום יום. מטרת פרויקט H67 הייתה ללטש את אחת היחידות ולשנות את פניה אחרי שהיא עברה שינויים והתאמות רבות במשך השנים שיצרו אטימות אל הנוף ועיצוב לא פונקציונלי. כתוצאה מכך, האתגר הראשי היה לא רק לשחזר את הנוף הפנורמי ולשחזר את הזרימה של האור הטבעי לתוך הדירה אלא גם ליצר חללי פנים פרטיים המתאימים למגורים בעידן הנוכחי.

וילה במונטריאול - כל הקירות המקוריים החולפו בקירות ומעקות זכוכית המתחברים לבטון החשוף - Photographs Adrien Williams and Gorgin S Fazli

וילה במונטריאול – כל הקירות המקוריים החולפו בקירות ומעקות זכוכית המתחברים לבטון החשוף – Photographs Adrien Williams and Gorgin S Fazli

העיצוב הפונקציונלי והמינימלי של החלל הציבורי הושג על ידי שבירה של כל מחיצות הפנים שאינן קונסטרוקטיביות, לאחר מכן קירות ומעקות זכוכית נוספו על קירות הבטון הקיימים כדי להשיג שקיפות והשתקפות.

כל קירות הדירה נצבעו בלבן צחור המבליט את משטחי הבטון החשוף, שולב פרקט עץ טבעי מולבן ומדרגות ואלמנטים בנויים מנגרות או זכוכית בצבע שחור. נקודות צבע מרעננות מופיעות ברחבי הבית ועוזרות להדגיש את הניקיון סביב.

וילה במונטריאול - חדר הרחצה - Photographs Adrien Williams and Gorgin S Fazli

וילה במונטריאול – חדר הרחצה – Photographs Adrien Williams and Gorgin S Fazli

אחד היתרונות של המבנה האייקוני הוא השילוב האיכותי של בית פרטי, גינה ובניין רב קומות, לאחר השיפוץ נוצרה דירה נקייה, מינימליסטית ומעוצבת שזוכה ליהנות מכל העולמות.

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]