מה חדש בקנדה

נחנך אגף חדש של מוזיאון d’art de Joliette בקוויבק

כיום, מוזיאון d’art de Joliette מוכר כמוזיאון האומנות הגדול ביותר בקוויבק, בזמן שהוא מקפיד לעמוד במטרות של שימור, הפצה ומחקר בתחום האומנות החל מאמצע המאה הקודמת. כיום המוזיאון ממשיך להרחיב את הקולקציה הקבועה שלו שמכילה כרגע כ-8,500 יצירות המוצגות בארבע קולקציות – אומנות קנדית, אומנות אירופאית, אומנות מודרנית וארכיאולוגיה.

גלריות לעבודות וידיאו_photography Steve Montpetit

גלריות לעבודות וידיאו_photography Steve Montpetit

השיפוץ וההרחבה של המבנה המקורי הייתה נדרשת לחלוטין על מנת להציע מגוון רחב של חללי תצוגה לקולקציות המתרחבות הקבועות וכן על מנת ליצר מקום לקולוקציות מתחלפות שמגיעות למוזיאון. בנוסף, הנהלת המוזיאון רצתה ליצר חללים שיוכלו לקיים בהם אירועים תרבותיים וחינוכיים לכלל האוכלוסייה.

חזית המבנה מכיוון הנהר_photography Steve Montpetit

חזית המבנה מכיוון הנהר_photography Steve Montpetit

התוספת של חלל גלריות גמיש, חדרי אנימציה לאוכלוסייה צעירה, בית קפה, חדר ישיבות ומרפסת גג הייתה דרושה כדי לפתוח את המוסד לאוכלוסייה באזור ובכך להוות חלק בחיים של התושבים בסביבה.

המטרה של המתכננים הייתה להדגיש את הקשר של המוזיאון לציבור והיא הושגה על ידי הוספה של שלושה נפחים חדשים למבנה הקיים המדגישים את הדינמיות שלו ומספקים גם הצצה לעוברי אורח לתוך המתרחש בתוך החללים. חללי ההרחבה ממסגרים מבטים לכיוון הנהר הסמוך ומכניסים את העיר עצמה לתוך המבנה.

תוספת המבנה_photography Steve Montpetit

תוספת המבנה_photography Steve Montpetit

מאז הפתיחה של ההרחבה, המקום הפך לחלק בלתי נפרד מהפעילות הקהילתי והתרבותית של העיר והוא מספק מקום מפגש לפעילויות חברתיות כמו שיעורים קהילתיים, סטודיו יצירתי, הופעות, תערוכות, סיורים מודרכים, קוקטיילים ועוד.

מבואת כניסה_photography Steve Montpetit

מבואת כניסה_photography Steve Montpetit

תשומת לב מיוחדת ניתנה לבניין המקורי על ידי גילוי וניקוי של שלד הבטון הקיים שחופה בריקים וטיח במשך השנים. כדי ליצור חלל כניסה מרשים ודרמטי חלק מרצפת הקומה השנייה נוסרה על מנת ליצר חלל כפול. עבודת אומנות מרשימה, מוקמה בצורה יזומה בראש גרם המדרגות העיקרי של האגף החדש כחלק מההבנה של הקשר בין אומנות לאדריכלות.

 

האגף החדש בעל אופי מנימליסטי_photography Steve Montpetit

האגף החדש בעל אופי מנימליסטי_photography Steve Montpetit

 

השיפוץ נגע גם בכל ההיבטים הטכניים של הבניין הישן והביא את כולם למאה הנוכחית, כל מערכות החשמל, מים וביוב שופצו, הבניין כולו נאטם מחדש לחדירת מים וכן חללי המשרדים והארכיון שופצו גם כן.

האדריכלים האחראיים על הפרויקט הם  Les architectes FABG, משרד הפועל מעל 50 שנים וייצר מגוון פרויקטים חשובים ופורצי דרך באזור.

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]