מה חדש ברוזנטל: קולקציית BIG Cities של יצרנית הפורצלן הותיקה

קולקציה ייחודית ומעניינת זו של כלי אוכל לבנים מפורצלן המעוטרים בדוגמה של קווי רקיע מוכרים מערים גדולות בעולם, היא תוצאה של שיתוף פעולה בין משרד האדריכלות הותיק BIG  לבין משרד עיצוב המוצר הסקנדינבי KILO .

קולקציה BIG Cities היא חלק מקו ה-TAC  של רוזנטל המתמחה בעיצובים חדשניים של אדריכלים ומעצבים מוכרים מרחבי העולם. הסדרה נוסדה בשנת 1960 וכללה עיצובים המבוססים על עבודותיו של האדריכל ולטר גרופיוס, מייסד בית הספר באוהאוס ובעליו של משרד האדריכלות TAC.

rozental

מערכת כלי האוכל מציגה עיצוב גיאומטרי, מינימליסטי וטהור המבוסס על ערכי הבאוהאוס. במבט ראשון, קו הרקיע נראה כציור אבסטרקטי על גבי הפורצלן הלבן אבל במבט מעמיק יותר מתגלים קווי הרקיע המפורסמים של סידני, ניו יורק, לונדון, פריז ועוד. השימוש בגוון כחול אופייני לעיטורי פורצלן מסורתיים, אבל הדוגמה המודרנית לוקחת את הקולקציה לכיוון חדש הממזג בין מסורת לחדשנות.

מותג הפורצלן רוזנטל החל את דרכו בגרמניה בשנת 1880. הוא הוקם על ידי אברהם רוזנטל שביקש לייצא כלי פורצלן צבועים לארצות הברית. מחסור בפורצלן לבן לצביעה הוביל אותו להקים מפעל ליצור עצמי של פורצלן ולהתמחות ביצור מערכות כלי אוכל מפוארות בעלי עיצוב פשוט באיכות גבוהה. בני משפחת רוזנטל היו הראשונים שהזמינו אומנים ליצור קולקציות, השקיעו במחקרים אומנותיים ובפרסום. היום חולש המותג על ארבעה מפעלים המייצרים כלי פורצלן בטכנולוגיות חדשניות.

R_TAC Big Cities_Mood

את הקולקציה ניתן לרכוש באתר רוזנטל http://www.rosenthal.de/ או בחניות רוזנטל ברחבי העולם.

Photo credits: Rosenthal GmbH

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]