מה חדש ב-H20 Architects? La Cabotte

מבנה קטן ורב שימושי תוכנן על ידי משרד האדריכלים הצרפתי H2O Architects, עבור מגדלי ויצרני יין בלב עמק הרון שבדרום צרפת. המשרד, העוסק בבנייה ובשיפוץ מבנים, תכנון עירוני, עיצוב פנים ועיצוב רהיטים, תכנן עבור היקב המשפחתי La Cabotte מבנה עץ בגודל 58 מ”ר, שניצב בלב אזור יפה ופסטורלי, מדגיש את הנוף המרשים שסביבו ומחבר בין מסורת מקומית לבין תכנון עכשווי.

שדה גידול היין והיקב נקראו על שם “לה קאבוט”, מבנה אבן מקומי, העמיד בכל תנאי מזג האוויר. המבנה בנוי בשיטה Dry Stone – בניית קיר אבן קונסטרוקטיבי בה מונחות אבנים אחת על השנייה ללא שימוש בטיח או במלט. בתכנון המבנה החדש שימשה שיטת הבנייה המקומית כמקור השראה, יחד עם התייחסות לנוף ההררי והמיוער המקיף את שטח המבנה.

h2o architectes_La Cabotte_14cJ.Attard

עבור המבנה המתוכנן הוגדרו שלוש פונקציות עיקריות – מרכז מבקרים עם חלל אירוח לטעימות יין, חלל משרדי וחדרי רחצה עבור מגדלי היין. המבנה תוכנן בצורת כוכב, המורכב משלוש יחידות, שכל אחת מאכלסת את אחת הפונקציות שהוגדרו, והן מחוברות זו לזו בעזרת חלל מרכזי משותף. המבנה של כל יחידה כולל גג משופע מסורתי, האדריכלים בחרו ליצור קירות בגבהים משתנים ושיפועים שונים בגג, היוצרים תחושת עומק ותורמים להדגשת המבטים הרחבים אל הנוף.

בקצה החיצוני של יחידת המשרד ויחידת האירוח תוכננו פתחים רחבים עם חלוקה מינימליסטית ללא תריסים או וילונות, המעצימים ומדגישים את הנוף הייחודי שמחוץ למבנה – מצד אחד הר ונטו (Mont Ventoux) ומהצד השני הכרמים. היחידות מתחברות זו לזו דרך אזור מרכזי פתוח, דרכו נחשפים המבקרים בבת אחת לנוף הנשקף דרך החלונות הגדולים.

מודל מוקטן של המבנה_אדריכלות ועיצוב-H2O Architects_צילום-Julien Attard

עיצוב הפנים הוא מודרני, מינימליסטי וגיאומטרי, וניתן בו דגש עיקרי למבטים כלפי חוץ.

צילום: Julien Attard

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]