תכנון מטבח – כך תעשו את זה נכון

תכנון מטבח – החלל המרכזי של הבית

המטבח הוא אחד החללים החשובים והמרכזיים בכל בית, לכן חשוב להשקיע הרבה מחשבה בעיצוב שלו. תכנון ועיצוב נכונים יכולים להפוך את המטבח שלכם לנוח, פונקציונלי ובעיקר פרקטי ויפה.

ישנם כמה פרמטרים שיש לקחת בחשבון כאשר עובדים על תכנון מטבח: גודל החלל, מיקום הדלת והחלונות, החיבור לשאר חלקי הבית וכמובן משולש הזהב – המקרר הכיור והתנור.

איך תגרמו למטבח לדבר בשפה שלכם?

תכנון מטבח תלוי בסגנון החיים שלכם ובאיזה טיפוס אתם ולכן, התחילו את תהליך התכנון בחשיבה מסודרת, תוך התייחסות לנושאים הבאים:
האם יש לכם ילדים שהמטבח צריך להיות מותאם לצורכיהם?
האם אתם אוהבים לארח על בסיס קבוע?
האם אתם בשלנים חובבים או מקצועיים שמרבים לבלות במטבח?
או אולי אתם מאלה שכמעט ולא נכנסים למטבח?

בשלב הבא, חישבו איך תרצו שהמטבח ישתלב בתכנון הכללי של הבית שלכם? האם אתם מעדיפים שיהיה סגור ונסתר מעיני האורחים או שאתם אוהבים מטבח פתוח ורחב ידיים?
רשמו לפניכם נקודות אלו, והגיעו איתן לפגישה עם מעצב המטבחים, על מנת שיוכל להתאים לכם את המטבח בצורה הטובה והאישית ביותר.

סגנונות מובילים בתכנון מטבח

כדי שתגיעו מוכנים לפגישה עם מעצב המטבחים, חשוב שתכירו מספר סגנונות מקובלים לתכנון אסתטי, יפה ופרקטי של המטבח שלכם:

מטבח ר’

מטבח  “ר” –  יוצר משולש עבודה בין המקרר, הכיור והכיריים, כך שהמקרר נמצא בקצה אחד ומשאיר משטח עבודה רחב. נחשב למאוד נוח ופונקציונלי. יוצר יחידת פינה בה ניתן להשתמש בדרכים שונות ומגוונות. בנוסף המאפשר הכנסת שולחן אוכל.

ר

 

מטבח ח’

מטבח “ח” – מטבח נוסף שנחשב לנוח, בעל משטח עבודה רחב ומרווח. ההמלצה שלנו במבנה כזה, היא למקם את הכיור באמצע ואת הכיריים והמקרר בצדדים, מתוך ההכרה שלאחר שהוצאנו את המוצרים מהמקרר, נעצור בכיור בכדי לשטוף אותם, ורק אז נמשיך לכיריים. בנוסף – עיצוב זה משאיר מרחב פנימי ופתוח.

ח

 

מטבח קו אחד

מטבח קו אחד – מעט פחות פונקציונלי ומתאים למטבחים בעלי קיר אחד ארוך. ההמלצה במטבח מסוג זה היא למקם את הכיור באמצע כשהכיריים והמקרר קרובים מצדדיו. שימו לב  שמשטח העבודה העיקרי יהיה בין הכיור לכיריים.

מטבח קו עם אי
מטבח קו עם אי –  עיצוב המותאם באופן אישי לפי צרכיי הלקוח. מתאים בעיקר לחלל גדול ופתוח. המרחק בין האי לצלע מולו צריך להיות כ- 1.20 ס”מ.

קן עם אי

 

קו-עם-אי2

 

מטבח שני קווים מקבילים

מטבח שני קווים מקבילים – מטבח מודרני, נוח ושימושי. הקווים המקבילים מאפשרים למקם את המקרר בצלע אחת, בעוד הכיור והכיריים בצלע האחרת. המרחק בין הצלעות צריך להיות כזה שיאפשר פתיחה נוחה ויעילה של דלתות הארונות, המקרר והתנור, המלצתנו  היא על מרחק של כ-1.20 ס”מ.

שני-קווים

 

דגשים חשובים עבור תכנון מטבח

אחרי שבחרנו את המטבח המתאים לנו, חשוב שלא לעשות טעויות עיצוביות שיכולות לעלות לנו ביוקר. הנה כמה טיפים שחשוב שתכירו:
ראשית, “חיים קלים למשתמש”, המטבח נע על הציר שבין הכיור, אזור הבישול והאחסון, לכן חשוב שיהיה מרחק סביר, דבר שיאפשר עבודה וגישה נוחה וקלה לכל חלקי המטבח.

הקפידו למקם את הכיריים ליד חלון או להשאיר מקום לקולט אדים ושאלו את המעצב על פתרונות חדשניים ומתקדמים שיעניקו לכם מראה מטבח נקי ואוורירי, כמו לדוגמא קולט אדים העולה ויורד מתוך משטח העבודה בעת הצורך.

הצגת כלים מיוחדים כחלק מעיצוב המטבח

אם יש לכם כלים מיוחדים שתרצו להבליט כחלק מהמטבח, שתפו את המעצב שלכם, כך שיוכל לתכנן עבורכם קלפות זכוכית או פתרון ייחודי אחר שיעניק למטבח שלכם מראה מרשים ואישי.

לסיכום:

העולם של תכנון מטבח ועיצוב מטבח מתחדש מדי יום.
אנו מזמינים אתכם להכיר מגוון רחב של חומרים ייחודיים, ביניהם, ניולק, B1, קוריאן ועוד, שיבטיחו לכם מראה מרשים, יכולות עיצוב מגוונות ועמידות לאורך שנים.

 

לתיאום פגישה עם מעצב מטבחים מומחה >> http://goo.gl/14PsF2

 

 

 

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]