פיתוח סדרת כלי אוכל חדשה

 

כלי האוכל אותם אנחנו פוגשים בחיי היומיום שלנו הם תוצאה של עירוב תרבויות ומנהגים מרחבי העולם, ועליהם אנו מגישים וחווים טעמים, מרקמים, צבעים, ריחות וצלילים שיוצרים איחוד קולינרי סוחף חושים. רעיונות אלו היו נקודת מוצא למחקר ושיתוף פעולה בין fabrica ו – atipico בפיתוח סדרת כלי אוכל חדשה.

קולקציית כלי אוכל- A Table - Marco Zanin

קולקציית כלי אוכל- A Table – Marco Zanin

 

Fabrica הוא מכון מחקר תקשורתי מטרוויזו, איטליה, שמחבר בין תרבויות שונות, לומד את הרקע של כל אחת מהן ומייצר עיצוב שמשפיע על חיי היום יום. מאז שנת 1994 מזמין המכון חוקרים שונים ממדינות כמו סין, מצרים, אנגליה, פינלנד, צרפת, גרמניה, הודו, איטליה, יפן, מרוקו וסקוטלנד, שעורכים מחקר בתחומי עיצוב, אומנות, מוזיקה ועיתונאות. מותג העיצוב atipico נוסד לפני חמש שנים בשאיפה להעניק פרשנות חדשה לפריטים מוכרים באמצעות שיתוף פעולה בין מעצבים מתחומים שונים.

קולקציית כלי אוכל- A Table - Marco Zanin

קולקציית כלי אוכל- A Table – Marco Zanin

קולקציית כלי האוכל ‘A Table’ נולדה מתוך ההבדלים הקיימים בהרגלי האכילה בין תרבויות ולאומים שונים, כפי שעלו במחקר של Fabrica  והיא כוללת סלים, קערות, קנקנים, סכו”ם, קרשי חיתוך, צלחות וכוסות. הפריטים השונים בה מיוצרים ממגוון חומרים כמו קרמיקה, זכוכית, עץ, מתכת ובד שיוצרים קולקציה המשכית, הרמונית ונעימה לשימוש.

 

קולקציית כלי אוכל- A Table - Marco Zanin

קולקציית כלי אוכל- A Table – Marco Zanin

כל אחד מהמוצרים נוצר בעזרת מאפיינים המזכירים מגוון הרגלי אכילה ושתייה מסורתיים מתרבויות שונות וכל פריט שואב השראה מתרבות אחרת, הפריטים השונים מסומנים בחלקם התחתון בסימון גרפי המייצג את ארץ ההשראה. למשל, כוסות השתייה עוצבו בהשראת כוסות המשמשות את טקס התה היפני המסורתי וצלחות ההגשה נשענות על התרבות ההודית.

 

קולקציית כלי אוכל- A Table - Marco Zanin

קולקציית כלי אוכל- A Table – Marco Zanin

Sam Baron, המנהל היצירתי של Fabrica מספר שהקולקציה מייצגת את המקום המושלם להיפגש ולהחליף תרבויות בדיוק כפי שמכון המחקר עצמו עושה. השפה המשותפת של כל המשתתפים בפרויקט נוצרת בעזרת היכולת לנתח תרבויות שונות ולתרגם אותם לשפת עיצוב.

 

כפות הגשה ממתכת - A Table - Marco Zanin

כפות הגשה ממתכת – A Table – Marco Zanin

Creative Director: Sam Baron

Project Director: Giorgia Zanellato

Art Director: Catarina Carreiras

Product Design Team: Sam Baron, Ferreol Babin, Dean Brown, Federico Floriani, Pascal Hien, Giorgia Zanellato.

Graphic Design: Tomomi Maezawa

Photography: Marco Zanin

לצפייה בסרטון לחץ על הקישור https://vimeo.com/116944651

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]