איך נשדרג את המטבח בעזרת עיצוב פנים מודרני?

הצורך בעיצוב המטבח נחשב כבר זמן רב כדבר טבעי ואפילו הכרחי. בין אם מדובר בבית שהוא בבניה, או בבית שנמצא בתהליך שיפוצים. מעט מאוד מהאנשים שיסתפקו בעיצוב מטבח בסיסי ולא יבקשו להכניס את העיצוב המודרני העכשווי עם האווירה המיוחדת, אליהם למטבח.

לפני כל עיצוב, צריך להכיר את הנפשות הפועלות ואת הצרכים של אחת. להבין אם מדובר במשפחה צעירה שכמעט ולא מבלה בתחום המטבח או שזו משפחה שאוהבת להגיע למקרר כל עשר דקות,  האם במטבח יהיה ניתן לאחסן מזון או שהוא יהיה מקום מרכזי שבו ישהו הילדים וההורים זמן רב, האם יש פינת אוכל במטבח או מחוץ לה? ומה הקו העיצובי של כל הבית שממשיך למעשה אל החלל המטבח ועוד ועוד. בהתאם לכל השאלות והמענה עליהם יהיה ניתן לקבל תמונה ברורה לגבי העיצוב של המטבח, ובעיצוב מטבח מודרני יש כמה דגשים שיכולים לעזור בתהליך עיצוב החלל.

 

המטבח כחלק משלושה   

 עיצוב פנים מודרני למטבחים מתאים את עצמו בין המטבח לשאר חללי הבית. המטבח לא עומד בפני עצמו, אלא נמצא בתוך חלל גדול שמשלב את פינת האוכל ואת הסלון, שהוא החדר הגדול בבית. לכן לפי זה יש לבחור עיצוב מתאים לכל החלקים הללו; בצבעים, באלמנטים ובסגנון הכללי.

 

חלל המטבח   

הבחירות העיצוביות במטבח אצל כל מעצבת פנים שכישוריה מתבטאים בעיצוב בתים פרטיים, הן בדרך כלל מושפעות מגודלו של המטבח, מהצורה שלו, מכמות האור שחודרת אילו וממידת האוורור. בחלל שהוא יחסית רחב עם זרימת אוויר אפשר ליצור יחידות עבודה בצורה של אי שישמשו כמשטח עבודה נוח, מקום אחסון, וגם כשולחן אוכל. בשטח יותר מצומצם ניתן להשתמש בעיצוב על מנת להעניק למטבח את התחושה של המרחב, בזכות הצבעים, המיקום של כל ארון ואזורים פתוחים בלב המטבח.

 

חומרים וצבעים

המטבח המודרני מאופיין בחומרים כמו פלסטיק, זכוכית ומתכת וגם בצבעים מטאליים ובהירים לרוב. כדי לשבור את המראה החד גוני נעשה לפעמים שילוב של צבע שהוא בולט או להבדיל, שימוש בגוון מבריק וחזק שמשתלב עם הארון ועם מוצר חשמל כזה או אחר. גם משטחי העבודה חייבים להיות חלקים וגם להם מגיע עיצוב בקו נקי ללא עיטורים מה שמעניק מראה סטרילי. הם אמורים להיות פנויים מכל חפץ וזאת הסיבה שנדרש הרבה מקומות אחסון.

 

מוצרי חשמל  

במטבח המודרני, מוצרי החשמל לרוב משולבים בטבעיות ובזרימה ומהווים גם גורם עיצובי. גם במראה החדשני או בגוון שתואם את כל הצבעים במטבח. כמו כן, במטבח מודרני ניתן לתת פתרונות חדשניים שיכולים לסייע בעבודה, כמו מגרות עם מנגנון של סגירה הרמטית ואוטומטית מה שמאפשר להגיע לכל כלי אחסון בקלות ובלי להתכופף ועוד

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]