כיצד לשפץ את המטבח שלכם: שלב אחר שלב

זהו המדריך שלכם למטבח החלומות האולטימטיבי, במחיר שאתם יכולים להרשות לעצמכם

 

עולם השיפוצים עמוס בסיפורי אימה. סיוטים במטבח קורים לעתים קרובות מדי, וכל מי שלקח על עצמו פרויקט מטבח נרחב יודע זאת בדיוק. אמנם האתגרים גדולים, אך האסונות אינם. אז אם אתם נמצאים בשלבי תכנון של שיפוץ המטבח שלכם, אתם בטח מחפשים חלל שנראה יפה ופונקציונאלי ומשמש מקור לנוחות, יעילות ואולי אפילו לקצת קנאה.

 

כדי להדריך אתכם בדרך להשגת חלומותיכם הקולינריים, יצרנו את המדריך האסטרטגי צעד-אחר-צעד שיוביל אתכם בתהליך חידוש המטבח שלכם. קחו את המידע והשתמשו באלמנטים הרלוונטיים עבורכם. בסופו של יום, אינכם יכולים לקבל מעט מדי מידע בכל הקשור לשיפוץ מטבח. בואו נתחיל.

 

למצוא איש מקצוע אמין

שיפוץ מטבח הוא לרוב הפריט מספר אחת ברשימה בכל מה שקשור לשיפוץ של בית. לא רק שזה לעיתים קרובות החדר הפופולרי ביותר בבית, אלא הוא גם זה שמוסיף את הערך הרב ביותר לבית. לכן מציאת מקצוען שיעזור לכם להתחיל היא חיונית.

 

בחרו במומחה מהימן, רצוי באחד שמומלץ על ידי חבר. גם אם אתם מתכננים לבצע את השיפוץ בעצמכם, כדאי לפחות להתייעץ עם מומחה למטבח, כמו מעצב פנים, אדריכל או קבלן, לפני שתתחילו לעבוד. הם יראו בעיות פוטנציאליות ויספקו פתרונות חדשניים שמעולם לא חשבתם עליהם.

 

שלושה דברים שכדאי לדעת על קבלנים

 1. הם טובים כמו העבודה האחרונה שלהם. בקשו משלושת המועמדים הראשונים שלכם לספק אסמכתאות ועקבו אחר עבודותיהם האחרונות.
 2. אתם מקבלים את מה שאתם משלמים עליו. תוכלו ללמוד רבות על מחויבותו של קבלן לאיכות ובטיחות כשאתם שואלים על התהליך שלו – ומקבלים הצעת מחיר.
 3. הטובים ביותר הם העמוסים ביותר. אם הקבלן שלכם זמין מיד לאחר ההתקשרות הראשונה, נורות אזהרה צריכות להידלק אצלכם. אנשי המקצוע הטובים ביותר תפוסים להרבה מאוד זמן מראש.

 

ארבע שאלות שתשאלו את הממליצים על המועמדים שלכם

 1. האם הקבלן היה אמין? האם הוא הגיע בזמן ועקב אחר ההוראות?
 2. האם הפרויקט הושלם במסגרת התוכנית המקורית?
 3. האם הפרויקט הושלם במסגרת התקציב, או שהיו כמה הפתעות?
 4. מה לא היה בסדר, ובאיזו מהירות וביעילות נפתרו הסוגיות?

 

תכננו את החלל שלכם

שלושה דברים שכדאי לדעת לפני שאתם הולכים לתדרוך. צריך שיהיה לכם רעיון די טוב לגבי מה שאתם רוצים לפני שאתם פוגשים את קבלן שיפוץ המטבח שבחרתם. ללא ספק, יש לקבלן שפע של מידע לשתף, אך היו מוכנים שהוא או היא ידרשו מכם מידע לגבי כמה דברים. היו מוכנים לפני שאתם נכנסים לפגישה.

 

 1. רשימה מפורטת של יעדי המטבח שלכם. האם אתם זקוקים ליותר מקום? ארונות מעודכנים? מה עם מכשירי חשמל?
 2. שרטוט של החלל הנוכחי שלכם. זה חשוב לתת לקבלן מושג איפה ממוקמים השקעים, האינסטלציה, החלונות והדלתות.
 3. בין אם זה פיזי או מקוון, אתם צריכים להיות מסוגלים להציג את העדפות הסגנון שלכם ואת העיצובים שאתם חושבים שעובדים טוב.

 

ארבע שאלות לשאול את עצמכם

 1. כמה בני משפחה מבלים הכי הרבה זמן במטבח?
 2. איזה אירוח אתם עושים?
 3. מי מבשל?
 4. מה לא פתוח למשא ומתן ומה חובה שיהיה?

 

הקדישו מספיק זמן כדי לנסח את תשובותיכם. ככל שיש לקבלן יותר מידע, כך ייטב. אם אתם חושבים שאולי יש משהו שכדאי להזכיר, הכניסו אותו.

 

למערך המטבח שלכם יש השפעה עצומה על הפונקציונליות, ולכן חיוני להתאים אותה. אחת הדרכים הטובות ביותר להתחיל בתהליך העיצוב היא להשתמש במספר תבניות מטבח והתאמתן לחלל, לדרישות ולתקציב שלכם. המשיכו לקרוא כדי לקבל מבט על אפשרויות המטבח הפופולריות ביותר שאתם יכולים להשתמש בהן כבסיס.

 

אלה האפשרויות העיקריות שלכם:

המטבח הגאלי – אחד מעיצובי המטבח הפשוטים ביותר. אזורי הבישול נמצאים בסמיכות זה לזה – אזורי הכנה, כיור ובישול נוטים להיות מקבילים לאורך אותו קיר, ויוצרים פורמט 'קו ייצור' יעיל.

 

מטבחים בצורת L – מטבחים נפוצים ביותר, מספקים אפשרויות אחסון שונות, בהינתן יחידות הפינות השונות ושימוש יעיל בחלל. זה מספק מספיק מקום לבר / שולחן ארוחת בוקר – מה שהופך את החדר למולטי פונקציונאלי.

 

מטבחים בצורת U – עם מטבח בצורת U, יש לכם גישה נוחה לאזורי ההכנה, הכביסה והבישול העיקריים. בעוד שמרבית המטבחים בצורת U אינם מאפשרים מספיק מקום לשולחן וכיסאות, הם נוטים לתפקד היטב על ידי כך שהם מאפשרים מרווח נדיב בין האזורים השונים.

 

מטבחי האי – מטבחי האי הם אחד ממערכי המטבח הפופולריים ביותר, ומספקים מרחב פרקטי ופונקציונאלי כאשר הם משולבים עם יחידות גבוהות ומכשירי חשמל מובנים. איי המטבח נהדרים לאירוח וחברה אם המרחב שלכם מאפשר זאת.

 

צמצום עלויות

הדרך הפשוטה ביותר לשמור על התקציב היא לשפץ את מה שכבר יש לכם. לפני שאתם קורעים את השטח לגזרים, בדקו היטב באילו אלמנטים אתם יכולים לעשות שימוש חוזר. אולי הארונות האלה לא כל כך גרועים? ציפוי בצבע איכותי יכול לעשות עבורכם דרך ארוכה. לאחר שיקול דעת תדעו טוב יותר אילו תחומים הם חשובים ואילו לא.

 

שנית, אתם רוצים לנסות ולהקטין את עלויות מכשירי החשמל ככל האפשר. אם התקציב נמוך יחסית, החליטו מה הכי חשוב לכם ועשו צמצומים בתחומים אחרים. לאן רוב הכסף שלכם יילך, אתם שואלים? עלויות שיפוץ המטבח מחולקות בממוצע בצורה הזו:

 

תכנון ועיצוב: 4%

עלויות התקנה: 17%

מוצרי חשמל: 14%

ארונות וחומרה: 29%

משטחי עבודה: 10%

תאורה: 5%

ריצוף: 7%

דלתות וחלונות: 4%

קירות ותקרות: 5%

אינסטלציה: 4%

אחר: 1%

 

כאשר אתם קונים מכשירי חשמל, הקפידו לבדוק את הדברים הבאים:

 

יעילות אנרגטית, קלות תפעול, תכונות בטיחות, קלות ניקוי. אלמנטים אלה יכולים להשפיע לאורך זמן על מכשיריכם.

 

הימנעו מטעויות שיפוץ ככל האפשר

בעולם מושלם, הכל הולך חלק מהיום הראשון. משלוחים מגיעים בזמן, צירי זמן מכובדים על ידי כל הצדדים, וכל מסמר ובורג נמצאים איפה שהם אמורים להיות. רוב הסיכויים שלא כך המצב. אך כדי להכין את עצמכם, היו מודעים לטעויות השיפוץ הנפוצות ביותר:

 

– לא לדעת מה אתם רוצים. חילוקי דעות ושינויים מייצרים דרמה טובה בטלוויזיה, אך לא בחווית שיפוץ.

 

– התעלמות מעיצות טובות. יש שפע של אתרי אינטרנט ובלוגים המוקדשים לשיפוץ מטבח שכדאי לבדוק כאשר אינכם יודעים מה הצעד הבא שלכם (או הראשון) צריך להיות.

 

– לא ליצור (ולדבוק ב-) תקציב. באמצע שיפוץ, מפתה להיסחף בכיף ולבזבז יותר ממה שתכננתם.

 

– בחירת 'מומחה' שגויה. היכנסו לרשת, שאלו את החברים וקבלו הפניות.

 

– לא לחשוב על אופן השימוש במטבח שלכם. גורמי אורח חיים כמו הסגנון המשפחתי והסגנון החברתי שלכם בהחלט ישפיעו על האלמנטים העיצוביים ועל התוכנית שתבחרו.

 

בעזרת מדריך זה, עליכם להיות בדרך לאושר בשיפוץ המטבח. כל שעליכם לעשות הוא לדבוק בחוקים שלכם, ליהנות מהתהליך ולעולם לא לקחת שום דבר יותר מדי ברצינות. התהליך כמעט תמיד שווה את הטרחה.

מאמרים נוספים

לקבלת הצעת מחיר ללא עלות
מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

סגירת תפריט