מה חדש בקליפורניה? מנורות משאריות של עץ ברוש

המעצב האמריקאי Paul Foeckler מייצר גופי תאורה ופסלים עוצרי נשימה משאריות של עצי ברוש קליפורניה עבור המותג האישי שלו הנקרא Split Grain. עבודתו של המעצב משלבת את היופי הקיים באלמנטים מהטבע ועבודת מלאכה מדוקדקת, שילוב זה מציג את הטוב שבשני העולמות והופך את גופי התאורה לאלמנט עיצובי ייחודי המתאים לחללים רבים.

 

גופי התאורה מעוצבת בצורה מיוחדת לכל גזע_Split Grain

גופי התאורה מעוצבים בצורה מיוחדת לכל גזע_Split Grain

 

Foeckler  בוחר ידנית חתיכות של עצי ברוש קליפורניה שנפלו לקרקע באזור מגוריו, היופי של גזעי העץ הנבחרים נובע מהשוני שלהם, שוני הנוצר כתוצאה מהזמן והתהליכים הטבעיים שעברו על כל עץ. כל גזע מקבל טיפול אישי המותאם לצורה ולמאפיינים הוויזואליים שלו, טיפול זה נועד כדי להדגיש את השכבות הטבעיות של העץ, את הפגמים שהתפתחו בו ואת הצורה המיוחדת שהוא קיבל.

לאחר הטיפול הראשוני שעובר העץ, הוא נפרס בדיוק רב לפרוסות דקות המגדירות את גוף התאורה, פרוסות העץ מולבשות על בסיס זכוכית שקופה המאפשרת לכוון את המרחקים בין הפרוסות וגם עוזרת להעביר את האור לאורך המנורה כולה. בחלקו התחתון של הגזע משולבת תאורת לד חסכונית ועדשה מפזרת המעצימה את האפקט הוויזואלי הנוצר. העבודה המדויקת שכל גוף תאורה מצריך מגיעה לעיתים לכמאה שעות עבודה עבור כל אובייקט, ובכך הופכת את גופי התאורה ליצירות אומנות.

עבודתו של Foeckler מדגישה את היופי והעוצמה הקיימים בטבע על ידי הדגשה של מאפייני העץ בעזרת אור, ובכך נוצרת משמעות חדשה למושג עץ טבעי. פרוסות העץ הדקות מעניקות הצצה חדשה ומרתקת לסיבי העץ, לטבעות העץ ולעובדה שאין חתיכות עץ זהות, ולכן אין גם מנורות זהות, כל מנורה היא עבודת יד חד פעמית.

 

מנורת שולחן_Split Grain

מנורת שולחן_Split Grain

 

בניגוד למנורות רגילות המפיצות את האור מחלקן התחתון או העליון, מנורה זאת מפיצה את האור לכל אורכה ובכך יוצרת חווית הארה נעימה. מנורות ופסלים אלו הם מוקד משיכה אסתטי ומרגש המשלב עקרונות מסורתיים ומודרניים בשלבי יצירתם.

את עבודותיו של Paul Foeckler ניתן לרכוש בחנות המקוונת שלו – https://www.etsy.com/shop/SplitGrain

 

 

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]