מטבח פרובנס אנגלי

מטבח בעיצוב אישי ! מחירים מיוחדים לאתר !

מטבח פרובנס אנגלימטבח פרובנס אנגלי הוא מטבח המשלב את צרפת ואנגליה. פרובנס, מחוז בדרום צרפת הוא המקור של מטבח פרובנס. מטבח פרובנס אנגלי משלב את האלמנטים הצרפתים לצד האלמנטים האנגלים. על מטבח פרובנס אנגלי נרחיב במאמר הבא. 

מה זה?

מטבח פרובנס אנגלי הוא מטבח שמשלב את הסגנון הצרפתי והסגנון האנגלי. נתחיל מהסגנון הצרפתי שנמצא במילה פרובנס. פרובנס, הוא חבל ארץ הנמצא בדרום צרפת, גובל בים התיכון, באזור בורגונדי ובאיטליה. חבל ארץ זה נחשב ליפה במיוחד, עם כפרים ועיירות יפהפיות, עם יין משובח ותיירות רבה. בחבל ארץ זה ניתן לראות שילוב מושלם בין עיר לבין כפר, דבר שבא לידי ביטוי במטבח פרובנס- הכפרי אך האורבני, הפשוט והמתוחכם, החקלאי והתיירותי. אנגליה, שנמצאת בממלכה הבריטית, מאופיינת בהקפדה רבה על פרטים קטנים, בנימוסים ובארגון וסדר. 

אז מהו מטבח פרובנס אנגלי?

מטבח פרובנס אנגלי הוא מטבח שמשלב את הסגנון הכפרי עם הסגנון המודרני. מטבח כזה יהיה מעוצב בסגנון כפרי כאשר לרוב חומר הגלם המרכזי בו יהיה עץ. בדרך כלל  מטבח פרובנס אנגלי יאופיין בפריטים גדולים וכבדים, בצבעים בהירים, באריחי קרמיקה חלקים וחלוקת מקום נכונה. מטבח פרובנס אנגלי ישלב בצורה אידיאלית את המודרניות לצד הכפריות, הפשטות והביתיות. 

למה נבחר בסגנון זה?

אז אתם משפצים את המטבח שלכם או בונים מטבח חדש, ואתם מתלבטים האם לבחור במטבח אנגלי. אחד הדברים הייחודיים ביותר במטבח אנגלי הוא התחושה החמימה, הביתית והמשפחתית הנעימה. אך יש לזכור כי כפרי זה מראה וזו תחושה ומטבח כפרי פרובנס לא חייב להיות פרימיטיבי עם עיצובים ישנים. 

בדרך כלל כאשר אומרים עיצוב כפרי אנשים ישר מדמיינים בקתת עץ עתיקה וישנה בה הכל עשוי מעץ. אך כיום, עם התפתחות הסגנונות העיצוביים וכך גם התפתחות הסגנון הכפרי, ניתן לשלב בעיצובים הכפריים גם מודרניות שתשדרג את הנוחות והחוויה במטבח, במיוחד כמו במטבח אנגלי. כלומר, עם מטבח אנגלי אתם לא צריכים לוותר על המודרניות בגלל העיצוב הכפרי. לא תצטרכו לוותר על מכשירי חשמל חדשניים ועל כל מיני גאדג'טים ייחודיים שישפרו לכם את חווית הבישול, אלא להפך. כך תוכלו לשלב את הישן עם החדש, את הכפרי עם המודרני ולקבל שילוב אידיאלי בין הסגנונות הללו. כך גם תהנו מתחושה כפרית, נעימה וביתית ולצד זה תוכלו להנות מהחידושים הטכנולוגיים ומהמודרניות. 

אז מהו מטבח פרובנס אנגלימדריך 

כפי שהבנו עד עתה, מטבח פרובנס אנגלי משלב את צרפת ואנגליה, את הכפריות והמודרניות. לפניכם מדריך שמרכז את המאפיינים של מטבח אנגלי. 

  • חומרי גלם

חומרי הגלם במטבח פרובנס אנגלי מתאימים באופן מלא לצרכי המטבח. חומרי הגלם המרכזיים בהם נעשה שימוש במטבחים מעוצבים כפריים הם עץ, זכוכית וברזל מחושל. בשנים האחרונות נעשה שימוש גם בחומרי הגלם שיש ופלדה, אך יש לוודא שמשתלבים כמו שצריך. בדרך כלל יהיה שימוש בעץ טבעי, שיש מגויד ואריחי קרמיקה חלקים. 

בדרך כלל השימוש במתכת פחות יבוא לידי ביטוי במטבחים אלה וחומר הגלם המרכזי שניתן לראות בו שימוש הוא העץ. חומר גלם זה מצוי בשפע במחוז פרובנס ומתאים במיוחד לעיצוב המטבחים הללו. כמובן שעם התפתחות עולם העיצוב, העץ עובר ליטוש והוא לא נשאר גולמי. כך העיצוב של העץ מספק למטבח תחכום לצד הסגנון הכפרי. 

  • צבעים

בדרך כלל, הצבעים בהם משתמשים במטבח אנגלי יהיו צבעים בהירים וצבעים חמים בעלי גוון אדמתי, חמים וטבעי. ניתן לעצב מטבח פרובנס אנגלי גם בצבעים בהירים כמו שמנת, לבן ובז'. תוכלו לבחור בין הגוונים הטבעיים של העץ, בין צביעה דרכה ניתן לראות את מרקם העץ, לבין צביעה אטומה. במידה שאתם מעדיפים צבע על פני צבע העץ תוכלו לבחור בלבן או בצבעים ייחודיים כמו תכלת, ירוק, אפור, צהבהב, ורדרד ועוד. כמובן שאפשר לשלב בין כמה צבעים, אך לשמור שלא יהיו בסגנון מודרני אלא עדיין יתכתבו עם הסגנון הכפרי. 

יש לקחת בחשבון ששימוש בצבעים מסוימים לא יתאים לסגנון הכפרי ולא יתרום לעיצוב זה. דוגמא לצבעים כאלה היא כחול מתכתי ועתידני. לעומת זאת, הבחירה בכחול אירופי או תכלת תוכל להתאים. 

  • מקומות אחסון

אחד הדברים שמאפיינים מטבח פרובנס הוא ריבוי הארונות, המדפים ומקומות האחסון. הסיבה לכך היא השימוש המירבי בעץ שמאפשר למלא את המטבח במקומות אחסון יפים. 

לעומת המטבחים המודרניים בהם הארונות סגורים ולא רואים את כלי המטבח, במטבחי פרובנס נהוג להראות כלים יפים ולהשתמש במדפים פתוחים, בכונניות ובמדפים חיצוניים. הצגת הכלים כחלק מהקישוט של המטבח תורמת למראה חמים וביתי של המטבח ולכן במטבחים כאלה ניתן לראות זאת. כלומר, מטבח פרובנס מאופיין במקומות אחסון רבים ופתוחים, לכן מתאים לאנשים שאוהבים להציג את הביתיות שלהם ומתגאים באוספי הכלים שלהם. אם אתם אוהבים ארונות סגורים שתורמים לסדר בעיניים, כנראה שסגנון הפרובנס פחות יתאים לכם. 

בין מקומות האחסון, במטבח פרובנס אנגלי בדרך כלל יהיה גם מזווה. כך יהיה חדרון המכיל את כל מה שנחוץ לכם לבישול ואתם תוכלו  להיכנס אליו בקלות ולבחור בנוחות את מה שאתם צריכים, בלי לאבד דבר. מתאים במיוחד לבתים שאוהבים לבשל ואוהבים לאכול. המזווה מספק לכם נוחות ואף שומר על האוכל שכן נשמרים בו הטמפרטורה הנכונה, היובש הנכון והחושך הנכון שמאפשרים להאריך את החיים של החומרים והאוכל המאוחסנים בו. 

  • משטחי עבודה

מטבח פרובנס אנגלי במהות שלו הוא מטבח שצריך להיות גדול ונוח לבישול ולהתנהלות. לכן, כמו שבמטבח מסוג זה יש מקומות אחסון רבים כך גם יש משטחי עבודה גדולים ורבים. כפי שהבנו קודם, הכלים בדרך כלל נראים לעין, לכן פעמים רבות על משטחי העבודה יהיו כלים או סלסלת פירות לדוגמא שיכולה לתפוס מקום. לכן, חשוב לדאוג שמשטחי העבודה יהיו רחבים ושתוכלו לעבוד במטבח בנוחות. 

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of הנגרים - מטבחים בעיצוב אישי
הנגרים - מטבחים בעיצוב אישי

"הנגרים" - פועלת כבר למעלה מ13+ וסוחבת איתה אלפי לקוחות מרוצים שקיבלו מטבח בהתאמה אישית ובלעדית. הצוות שלנו הוא מהמנוסים בארץ בנוסף למחיר הזול ביותר ולאיכות המוצרים.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!