עיצוב מטבחים לבנים – עשה ואל תעשה

מטבח בעיצוב אישי ! מחירים מיוחדים לאתר !

מטבחים מעוצבים אישית במחירים הזולים בישראל !

רוצים את מטבח החלומות? כזה שתוכלו להגיד שרק לכם יש כזה?
חייגו 072-3934091 או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

אחד הטרנדים החמים בעולם עיצוב הבית הוא ללא ספק עיצוב מטבחים לבנים. מטבח לבן תורם לאווירה יוקרתית ומרשימה, לתחושת מרחב ונוחות, למראה נקי ואלגנטי ולהרגשה נעימה וייחודית. עם זאת, יש החוששים ממטבח מעוצב בגוון לבן מאחר ויש לדאוג לתחזוקה שוטפת לשמירה על סדר וניקיון וכל כתם בולט לעין. חשוב לבחור מראש קו עיצובי מנחה ויש שלל עיצובים מהם ניתן לבחור, לרבות סגנון כפרי או מודרני. המטבח הלבן תורם רבות לעיצוב הבית אך יש להתאימו לשאר עיצוב חללי הדירה, לרבות הסלון אליו המטבח נפתח, וכמו כן יש ליצור ניגודיות כדי להעניק אווירה חמה יותר וחשוב לבחור משטחי עבודה עמידים בפני שריטות או כתמים כמו משטחי קוורץ.

בחירת מטבח לבן

אם החלטתם על עיצוב מטבח הבית בגוון לבן עליכם להסתובב בין אולמות התצוגה וחשוב לקבל ייעוץ מקצועי. ניתן לתכנן עיצוב מטבחים לבנים עם מעצב מוכשר או לקבל עזרה בחנות המתמחה במטבחים איכותיים לבנים. כדאי לדעת כי מטבח לבן תורם לתחושת מרחב ולכן נחשב לפתרון מושלם למטבחים קטנים. לאחר שמחליטים על סגנון המטבח (מודרני, כפרי, קלאסי, הייטק וכו')  קל יותר למצוא מטבח שמתאים לכם מבחינת שימוש, מראה, תחזוקה ומחיר.

מטבחים לבנים הינם תמיד באופנה, איך לעצב מטבח לבן שישדר ניקיון ונוחות לצד חום ביתי ומשפחתי

תחזוקה של מטבח לבן

חשוב לזכור כי מטבחים לבנים דורשים תחזוקה גבוהה יותר ממטבח בגוון כהה או צבעוני מכיוון שכל לכלוך, כתם או שריטה בולטים. מאחר והמטבח נחשב ללב הבית ובו נפגשים בני המשפחה להכין אוכל, לשתות קפה, לנהל שיחה וכיום גם נהוג לארח במטבח תוך כדי בישול, הרי אין כמו מטבח לבן לאווירה נעימה ומרגיעה. כדי לשמור על המראה המרהיב של המטבח הלבן יש להקפיד על סדר וניקיון. לכן, מומלץ להתקין במטבח החדש משטח קוורץ לבן או בגוון אחר, משטחי קוורץ הינם אחידים ודחוסים ולכן עמידים בפני שריטות, כתמים ונזקים אחרים והם כמעט ואינם דורשים תחזוקה.

טיפים לעיצוב מטבח לבן

כאמור, עיצוב מטבחים לבנים נחשב לטרנד פופולארי אך עליכם לזכור כי יש לשבור את הדומיננטיות של המטבח הלבן עם חיפוי קיר צבעוני, פרזולים מיוחדים, פרקט, צבע וכדומה. מטבח לבן עלול להעניק מראה קר, מנוכר ואווירה של בית חולים ללא שבירת הגוון הלבן עם אלמנטים צבעוניים וגוונים מנוגדים. כמו כן, חשוב לאפשר כניסת אור טבעי וכדאי להתקין גופי תאורה מעוצבים בצבעים מנוגדים המוסיפים יופי וחום. בנוסף, ניתן להוסיף ניגודיות עם עץ טבעי בעל מרקמים שונים בגוון בהיר או כהה, וכך משיגים מראה חם וטבעי יותר במטבח.

עיצוב מטבחים לבנים נחשב לטרנד פופולארי אך עליכם לזכור כי יש לשבור את הדומיננטיות של המטבח הלבן עם חיפוי קיר צבעוני, פרזולים מיוחדים, פרקט

גם את המטבח שלכם אפשר לעצב עם מזרקות

גם מי שאינם נמנים עם חסידיה המושבעים של תורת הפאנג שוואי עשויים להעיד על האפקט האסתטי של מזרקת מים ועל השפעת נוכחותה על האווירה השקטה והרגועה בבית. מי שמייעצים על פי תורת הפאנג שוואי עשויים לתרום בשלושה תחומים מרכזיים והם שפע כלכלי, בריאות ויחסים בין בני אדם. לא אחת שינוי מיקום חפצים בבית, הוספת אחדים וגריעתם של אחדים עשויים לשפר את הזרימה האנרגטית בו ובתוך כך להעשיר ולהעצים את ההשפעה החיובית.

במספר רב של בתים ניתן לראות כיום, יחד עם קישוטים וחפצי חן ונוי רבים אחרים, גם מזרקות מים, אשר לבד מהמראה שלהן, קול פכפוך המים הזורמים בהם במעגל פנימי, מדגיש ומעצים את הזרימה האנרגטית שבהם.

לכאורה, אין מקום גשמי יותר בבית מאשר המטבח, שבו מכינים ומאחסנים את המזון שהוא צורך בסיסי קיומי. אבל דווקא מיקומה של מזרקת מים בו נוסכת, מאצילה ומשרה עליו אווירה שונה, שאולי ניתן לכנותה – רוחנית. בכך היא מאפשרת גם נקודת מבט אחרת, מגוונת, על מיקומו של המזון בסולם הצרכים ואולי אף מפקיעה אותו מחזקתם היותו צורך בלבד ומאפשרת את ראייתו כאחד מטעמי החיים – תרתי משמע.

מי שמייחסים חשיבות ומשמעות למיסטיקה ולתורות שונות עשויים לשלב במטבחים שלהם, לצד המחבתות והסירים, גם קריסטלים, אבנטי חן, מפלי מים, נרות, קטורות, שמנים, מוצרי פאנג שוואי שונים ואף לשמוע תוך כדי הכנת המזון בו מוסיקת "העידן החדש", שבה מושמעים צלילים המחקים את קולות הטבע – מים ורוח.

מטבח לבן עם מזרקת מים לפי הפנג שוואי

מזרקת מים רוחנית במטבח

אין, כאמור, הכרח להאמין בפאנג שוואי על מנת ליהנות ממוצרים שונים הטבועים בחותמה של התפיסה הרוחנית המונחת בבסיס השיטה, אבל מאחר שהיא עוסקת הן באיכות הצ'י (זרימת החיים) והן בכמותה, גלויות וסמויות, מוחשיות ובלתי מוחשיות, מזרקת מים היא המאפיין והביטוי המוחשי לזרימת האנרגיה. אפשר ליהנות מעצם קיומה ומיקומה של מזרקת מים במטבח גם בלי לייחס משמעות, אף שהמאמינים במהותה ובמשמעותה של התפיסה הפאנג שוואית ודאי עשויים ליהנות אף יותר ממנה.

כך או כך, אין ספק כי מזרקת מים דקורטיבית מעשירה את חזות המטבח ונוסכת עליו אווירה של רוגע ושלווה. במקום שבו חשים היטב את משמעות הזמן, המפולח לא אחת לדקות, המזרקה מזכירה לנו שכלום לא בוער, שאפשר להאט לפעמים, ואפשר אף להיעצר, לשחרר אוויר ישן ולנשום אוויר חדש, להתרענן, להתאוורר, לזרום.

המזרקה הפתוחה במטבח מעוררת ומעצימה תחושה של זרימה. המים בה הם אכן מקור חיים. המזרקה מהווה תזכורת מתמדת לכך שאכן – הכול זורם. אחידות קצב הזרימה וקול הפכפוך השקט שלה יוצרים תחושה ואווירה נוחה ונינוחה, המאזנת את תחושת הדחיפות של "להספיק כמה שיותר מהר" המאפיינת את הזמן במטבח.

אכן גם את המטבח שלכם אפשר לעצב במזרקות. אם תייחדו זמן לחיפושה של מזרקה למטבח, ודאי תמצאו ו…תתחדשו.

 

אז מה היה לנו בכתבה:
מטבחים מעוצבים אישית במחירים הזולים בישראל !

רוצים את מטבח החלומות? כזה שתוכלו להגיד שרק לכם יש כזה?
חייגו 072-3934091 או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

הנגרים - מטבחים בעיצוב אישי
הנגרים - מטבחים בעיצוב אישי

"הנגרים" - פועלת כבר למעלה מ13+ וסוחבת איתה אלפי לקוחות מרוצים שקיבלו מטבח בהתאמה אישית ובלעדית. הצוות שלנו הוא מהמנוסים בארץ בנוסף למחיר הזול ביותר ולאיכות המוצרים.

072-3934091
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!